МАЖИЋ ОБАВИО ОДЛИЧАН ПОСАО: Мексиканци близу осмине финала, Ћићарито исписао историју (ФОТО+ВИДЕО)

23.06.2018. 17:15
ćićarito
ћићарито / Извор: Реутерс

Милорад Мажић први пут на центру на Мондијалу.

Репрезентација Мексика остварила је нови тријумф на Светском првенству у Русији. Сомбрероси су у оквиру другог кола групе Ф савладали селекцију Јужне Кореје са 2:1 (1:0) и тако се нашли на корак од осмине финала. Са друге Стране Корејанци, након другог пораза на овом Мондијалу, остали су и без теоретске шансе за пролаз у нокаут фазу.

НИ ПЕНАЛ НЕ ПОМАЖЕ: Нигерија у НАЈДОСАДНИЈЕМ мечу на Мондијалу УПЕЦАЛА Рибаре! (ВИДЕО ФОТО)

ИНЦИДЕНТ У ТРАНСУ: Док су Бразилци СЛАВИЛИ победу, селектор Тите доживео ВЕЛИКУ непријатност! (ВИДЕО)

Добро су Мексиканци отворили меч, Корејанци су се трудили фауловима да секу нападе Мексика, међутим Мажић је радио одличан посао и сваки прекршај санкционисао. Средином првог полувремена досуђен је пенал за Мексико због играња руком, а сигуран са беле тачке био је Карлос Вела.

Након гола из пенала, као да су се Корејанци деморалисали, а Мексико је од тог тренутка играо са вишком самопоуздања. Други гол Мексиканци су постигли у 64. минуту голом Ћићарита који се уписао у историјиу мексичке репрезентације, као једини човек који је дао 50 голова у националном дресу. Утешни погодак за Корејанце постигао је Сон у надокнади времена. Како се из минута у минут одвијао меч на Ростов Арени, можете прочитати у наставку текста.

КРАЈ МЕЧА

90 3 минут - Гоол За Јужну Кореју. Утешни погодак постигао је Сон сјајним голом левом ногом са 25 метара.

88. минут - Још један покушај Сона, али као и у претходним случајевима, далеко је то било од гола.

83. минут - Нова измена у селекцији Јужне Кореје. Ушао је Хонг Чул уместо Кима.

79. минут - Нервозни Корејци бију све јаче. Сада Јунг Ву Јанг лактом ударио Ћићарита, али је на крају још добро прошао код Мажића у овој ситуацији.

ДИЈЕГО ЈЕ БИО ТАТА: Марадона ОБЈАСНИО како се игра СРЦЕМ и ГИНЕ за ГРБ (ФОТО)

74. минут - Сон је опет био у прилици да постигне гол. Била је ноншалантна реакција одбране Мексика, на крају је Очоа морао да спашава Сомбреросе.

71. минут - Измена у селекцији Мексика. Излази Ирвинг Лозано, а на терену је Хесус Корона.

64. минут - Гооол за Мексико! Ћићарито је стрелац, овим поготком исписао је историју мексичког фудбала, јер је постао једини фудбалер са 50 погодака у националном дресу.

61. минут - Шансе се нижу у овом делу игре, прво су Корејанци имали добру прилику, а одмах затим Лозано је шутирао изнад пречке.

60. минут - Притискају Мексиканци гол Јоа, Лозано је имао прилику, али је одбрана Кореје одлично реаговала.

56. минут - Су Јонг Ки испалио је пројектил али је лопта директно погодила голмана Мексика.

52. минут - Након изведеног ударца из угла, Корејанци су упутили шут у оквир гола, међутим лопта је ишла преслабо да би угрозила Очоу.

РЕШЕТА МРЕЖЕ КАО ОД ШАЛЕ: Роналдо добио ЖЕСТОКУ конкуренцију у трци за ЗЛАТНУ КОПАЧКУ (ФОТО)

50. минут - Лозано је упутио ударац са двадесетак метара, али је лопта отишла далеко изнад пречке.

47. минут - Корејци су кренули још агресивније у другом полувремену.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Крај првог полувремена

43. минут - Лозано је имао шансу за Мексико. Ушао је у шеснаестерац са лоптом, али је лоше пуцао. Лопта је отишла високо изнад гола.

39. минут - Шанса за Кореју. Сон је дриблао до шеснаестерца, али је Очоа истрчао с гола и зауставио га. Лопта је изашла у корнер.

35. минут - Опао је темпо утакмице. Мексиканци се труде да стану на лопту и траже прилику за контранапад.

ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ КАЖЕ: После НЕПРЕСПАВАНЕ ноћи КРСТАЈИЋ није могао да ЋУТИ, ЖЕСТОКО оплео по БРИХУ! (ФОТО)

31. минут - Пробао је Ли Џе Сунг из слободног ударца са више од 25 метара да изненади Очоу, али то је заиста било преамбициозно.

28. минут - Могао је лако Мексико до другог гола, Лајун је шутирао са ивице шеснаестерца након што је примио лопту. Голман Кореје сјајном одбраном спречио је сигуран гол.

25. минут - Гоооол за Мексико! Вела је био сигуран са беле тачке.

24. минут - Пенал за Мексико! Јанг је играо руком у шеснаестерцу, Мажић је то одлично видео.

21. минут - Какве шанса за Кореју! Три пута Мин је шутирао ка голу Мексика после контре. У сва три наврата је изблокиран.

20. минут - Капитен Јужне Кореје Ки Сун Јонг улази у вербални дуел са Мажићем незадовољан једном његовом одлуком. Најбољи српски судија га упозорава још једном да ће добити жути картон.

17. минут - Нови ударац из угла и прилика да Мексиканци угрозе противнички гол, али овај пут Хујн Ву Чо избија лопту испред Лајуна.

КО ЈЕ ТЕБЕ СЛАГАО ДА СИ НОВИНАР? Извештач Вашингтон Поста ЛИКУЈЕ због победе Швајцарске против Србије (ФОТО)

14. минут - Сјајна контра Корејанаца, прва на утакмици. У последњем тренутку испред лопте на петерцу се бацио један мексички фудбалер који је притом добио и ударац.

12. минут - Прва прилика на утакмици. После убачене лопте из слободног ударца, главом је пробао Ћићарито али лопта иде поред стативе.

10. минут - Већ седам фаулова су Корејанци направили у првих 10 минута игре.

8. минут - Нови оштар фаул Кима на половини своје екипе. Добро је прошао без жутог картона.

СЛИКА КОЈА ЈЕ ПОДЕЛИЛА ШВАЈЦАРЦЕ: Ево како су Сајџије оцениле ВЕЛИКУ ПРОВОКАЦИЈУ против Србије! (ФОТО)

6. минут - Први ударац из угла за Мексико, без веће опасности по гол Јоа.

3 минут - Корејанци преагресивни на почетку меча, фауловима секу игру "Сомбрероса".

Мексико ће данас имати шансу да у дуелу са Јужном Корејом на Ростов Арени обезбеди осмину финала. Да би се то догодило Мексико ће данас морати да забележи победу и да се нада да Немачка неће вечерас узети сва три бода у мечу са Шведском. "Сомбрероси" су одиграли сјајан меч против актуелног првака света и заслужено славили 1:0.

С друге стране, Јужна Кореја је на старту такмичења поражена од Шведске минималним резултатом и пораз би највероватније значио и елиминацију. Утакмицу у Ростову судиће Милорад Мажић, а помагаће му Милован Ристић и Далибор Ђурић.

МЕКСИКО - ЈУЖНА КОРЕЈА 2:1

СТАДИОН: Ростов Арена

КАПАЦИТЕТ: 43.472

СТРЕЛЦИ: Вела 26. Ћићарито 66. Сон 90 3.

СУДИЈА: Милорад Мажић

ЖУТИ КАРТОНИ: Гвон 58. минут, Ли Јонг 63. минут

МЕКСИКО: Очоа - Салседо, Алварез, Морено, Гаљардо - Лајун, Ерера, Гвардадо - Вела, Ернандез, Лозано

ЈУЖНА КОРЕЈА: Јо - Јонг, Ким, Јонгвон, Хјунсу - Јаесунг, Сеонмин, Ју Сејонг, Сунгјуенг - Хванг, Сон

Резултате и табелу групе Ф можете да погледате ОВДЕ.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.