ФЕСТИВАЛ ГОЛОВА: Енглеска "петардом" у првом полувремену понизила Панаму за осмину финала (ФОТО+ВИДЕО)

24.06.2018. 14:00
engleska panama
енглеска панама / Извор: Реутерс

Меч се играо на стадиону Нижњи Новгород.

Репрезентација Енглеске фуриозно се прошетала до осмине финала након победе над селекцијом Панаме са 6:1 (5:0). Прави фестивал голова виђен је на стадиону Нижњи Новгород. Све је било решено већ у првом полувремену, "Горди Албиони" су "петардом" у првом делу игре решили питање победника. Са друге стране, Панама је овим поразом изгубила све могуће шансе да се нађе у нокаут фази Мондијала.

Од самог старта меча, Енглеска је доминирала и већ у осмом минуту из прекида стигла до предности. Троструки стрелац "Три лава" Хари Кејн био је прецизан два пута са беле тачке, а дефанзивац Манчестер Ситија са два поготка главом пактично је решио питање победника. Џеси Лингард постигао је најлепши гол на мечу у 36. минуту сјајним шутем са врха шеснаестерца.

У другом полувремену "Горди Албиони" наставили су да доминирају, а Панамци су се тотално повукли на своју половину деморалисани резултатом из првог полувремена. Средином другог полувремена Хари Кејн постигао је и шести гол, па потом изашао на заслужен одмор испраћен овацијама. Играч Панаме Фелипе Балој постигао је итешни погодак и уписао се у историју као први стрелац за Панаму у историји Мондијала. Како се из минута у минут одвијао меч на Ростов Арени, можете прочитати у наставку текста.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут - Сјајна шанса за Стоунса да, опет после прекида, постигне хет-трик на мечу, међутим он је не користи.

88. минут - Период игре без узбуђења. Изгледа да су и једни и други задовољни резултатом.

НОВА БРИГА ЗА ОРЛОВЕ: Двојица СТАРТЕРА нису ТРЕНИРАЛА, хоће ли изаћи на МЕГДАН Бразилцима (ФОТО)

78. минут - ГООООООООООООООЛ! Први гол за Панаму упште на Светском првенству, Балој се уписао у историју.

panama
панама / Извор: Реутерс

76. минут - Сјајна шанса за Панаму да постигну први гол на СП икада отишла је у неповрат, Торес је шутнуо поред леве стативе.

73. минут - Могла је Енглеска до седмог гола, ухватио је сјајан волеј, међутим био је замало непрецизан.

70. минут - Измене у селекцији Панаме. Аројо уместо БарсенасаГомез напоље, Балој игра. У репрезентацији Енглеске игру је напустио Трипије, Роуз је у игри.

БРАЗИЛЦИ У ПРОБЛЕМУ: Свађа између дефанзивца и Нејмара (ФОТО)

65. минут - Једна од ретких шанси за Панаму. Муриљо се нашао у сјајној прилици да постигне утешни погодак, али му је шут изблокирао одбрамбени играч.

62. минут - Харија Кејна заменио је Варди. Сјајна партија најбољег стрелца Енглеске.

61. минут - ГООООЛ! Кејн је уписао хет-трик, а након провере ВАР-а, гол је признат. Питање је само колико ће Енглеска избројати голова у овом доминантном тријумфу над немоћним Панамцима

53. минут - Потпуно су се повукли играчи Панаме, штопери Енглеске почињу нападе буквално на противничкој половини терена.

49. минут - Трчао је Стерлинг сам наголмана Панаме, али Пенедо правовремено реагује, излази са гола и избацује лопту пре него што је до ње стигао нападач Енглеске.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Крај првог полувремена

45 1. минут - ГОООООЛ! Хари Кејн поново прецизан са беле тачке, идентично је пуцао као први пут. У леви угао, неодбрањиво!

43. минут - Пенал за Енглеску! Повучен је био Кејн у казненом простору, судија је показао на белу тачку!

kejn
кејн / Извор: Реутерс

39. минут - ГООООООЛ! Фестивал голова на стадиону Нижњи Новгород, Стоунс је опет био стрелац и то опет главом. Панама је пред дебаклом.

36. минут - ГОООООООЛ! Какав пројектил Лингарда, сјајан шут са двадесетак метара, Енглеска убеђиво води и чини се да је утакмица практично решена.

32. минут - Добар центаршут из слободног ударца , Мегвајер је лепо скочио и покушао да главом да угрози гол Пенеда, међутим није био прецизан.

29. минут - Запретили су Панамци, међутим нико није успео да искористи добар центаршут Родригеза.

24. минут - Лофтус-Чик зарадио је жути картон.

22. минут - ГООООЛ! Хари Кејн је био прецизан са беле тачке, трећи гол за нападача Тотенхема на СП у Русији.

Hari Kejn
Хари Кејн / Извор: Реутерс

19. минут - Пенал за Енглеску! Фидел Ескобар је срушио Лингарда у казненом простору.

16. минут - Сјајна шанса за Панаму! Барсенас је сјајно шутирао са ивице казненог простора, али на његову несрећу лопта је отишла за мало поред леве стативе.

10. минут - Армандо Купер са леђа случајно гази Лингарда, то је први жути картон на мечу. Везиста чилеанског Универзидада зато неће моћи да у последњем колу игра против Туниса.

8. минут - ГОООООЛ! Сјајан центаршут Трипијеа из корнера, Стоунс сјајно скаче и смешта лопту у мрежу главом, 1:0 за Енглеску.

5. минут - Одлична шанса за Панаму на почетку меча. Годој је примио лопту на ивици шеснаестерца, али је његов шут отишао далеко изнад гола.

2. минут - Лингард добио лакат у главу.

Утакмица је почела

ЕНГЛЕСКА - ПАНАМА 6:1

СТАДИОН: Нижњи Новгород

КАПАЦИТЕТ: 43.319

СТРЕЛЦИ: За Енглеску Хари Кејн 22. 45 1. 62., Џон Стоунс 8. 40., Џеси Лингард 36. , за Панаму Фелипе Балој 78.

СУДИЈА: Гехад Гриша (Египат)

ЖУТИ КАРТОНИ: Купер 10, Ексобар 44, Муриљо 72, Лофтус-Чик 24

ЕНГЛЕСКА: Пикфорд, Вокер, Стоунс, Мегвајер, Трипије, Хендерсон, Лингард, Лофтус-Чик, Јанг, Стерлинг, Кејн

ПАНАМА: Пенедо, Муриљо, Торес, Ескобар, Дејвис, Гомес, Баркењас, Купер, Годој, Родригес, Перес

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.