МАШИНЕРИЈА РОНАЛДО: Мароканци се ОПРОСТИЛИ, Кристијано ХЕРОЈ Португала (ВИДЕО+ФОТО)

20.06.2018. 15:53
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Реутерс

Виђена је груба игра.

Фудбалери Португала савладали су Мароко у другом колу групе Б са 1:0. Једини стрелац на овом мечу био је Кристијано Роналдо у 4. минуту и тако уписао четврти гол на Мондијалу. Мароко је у овом мечу имао добре шансе, али никако нису успевали да изједначе резултат и тако сачувају теоретске шансе да се пласирају у осмину финала.  Роналдо је овим поготком уоисао 85. гол за национални тим и тако престигао Ференца Пушкаша, који је постигао 84, док је први на овој листи је Али Деј са 108.

НИЈЕ ЗАБОРАВИО! Српски репрезентативац се сетио ВАЖНОСТИ данашњег дана. Слика НЕОПИСИВА (ФОТО)

Невиђена ЛЕЗБО акција на Мондијалу: Лизале се насред улице, распамећени навијачи гледали у неверици! (ВИДЕО)

Португал има једног играча, али каквог! Мароко је после пораза од Ирана у првом колу, изашао на мегдан Португалу са циљем да сачува своје шансе на Мондијалу. Да је Роналдо најбољи играч на свету у овом тренутку показао је већ на старту меча, када је после корнера, голгетер мадридског Реала био највиши у скоку и донео предност селекцији Португалије од 1:0. Међутим, Афрички тим није желео да се преда, па је дефанзивац Марока Дирар у два наврата главом озбиљно припретио голу Руиа Патрисиа, али је резултат остао непромењен. Мароко је консатнтно притискао португалске везисте, после чега су одузимали лопту и вршили брзе контанападе.

Наставили су Марконци са агресивном игром, тако да су Португалци све теже успевали да пренесу лопту на половину противника, али је резултат и даље био на страни изабраника Фернанда Сантоша. Било је доста чарки на овој утакмици и неспортсих потеза на обе стране, па је често долазило до прекида. Роналдо је покушавао да индивидуални потезима промени ритам своје екипе, али то се није десило. Португал је дозволио већи посед лопте противнику у намери да прво полувреме приведе крају у своју корист. Занимљиво је то да главни судија на овом мечу Американац Гајгер није показао ниједан жути картон, иако су обе екипе играли доста чврсто и на ивици фаулова. Пред сам крај првог дела игре, нова шанса за атуелног првака Европе... Густаво Гуедеш је искористио једну дубинску лопту и из трка шутирао полуволејом, али је голман Марока Ел Кађуи успео да заустави овај ударац и тако сачува наду за свој тим. Није било више узбуђења у првих 45 minnuta, па се на одмор отишло вођством Португала од 1:0.

Друго полувреме почело је као и прво, шансом за Роналда. Голгетер Реала је шутирао је снажно са ивице шеснаестеца, али је лопта завршила преко гола. У 56. минуту виђења је најбоља прилика за Мароко на овом мечу. После центаршута Бел Ханђа је sjanno скочио и главом упутио прецизан шут, али је Руи Патрисио врховима прстију сачувао мрежу и послао лопту у корнер. Покушавали су Мароканци на све начине да изјдначе резутат, али је недостајао завршни пас. Са друге стране Роналдо је ударцима из даљине угрозио у неколико наврата гол Марока, међутим резултат је и даље остао непромењен. Било је доста борбе до краја меча на средини терена, али и грубих стартова са обе стране. Мароканци су имали већи посед лопте, као и током целог меча, али су искусни португалски дефанзивци у свом препознатљивом стилу сачувалу минималну предност за важан тријумф. Имали су Мароканци велику шансу у самом финишу меча, али гол Руиа Патрисија био је буквално зачаран на овој утакмици.

Наредни меч у групи Б Португал ће одиграти против Ирана 25. јуна, док ће Мароко на мегдан Шпанцима истог дана.

Резултате и табелу групе Б можете погледати овде.

Група Б - Мароко, Шпанија, Португалија, Иран

ПОРТУГАЛИЈА - МАРОКО 1:0

СТРЕЛЦИ: Роналдо 4. минут,

СТАДИОН:  Лужњики, Москва

КАПАЦИТЕТ: 81.000

ЖУТИ КАРТОНИ: Бенатиа 42. минут, Силва 92. минут.

СУДИЈА: Марк Гајгер (САД)

ПОРТУГАЛИЈА: Руи Патрисио – Седрик, Пепе, Фонте, Гереиро – Вилијам Карваљо, Жоао Марио (Фернандеш 70.минут), Мутињо (Силва 89. минут), Бернардо Силва (Матинс 59. минут) – Гуедеш, Роналдо.

МАРОКО: Ел Кађуи - Дирар, Бенатија, Да Кошта, Хакими - Ел Ахмади (Фајр 86. минут), Бусуфа - Амрабат, Беланда (Гонзалес 75. минута), Зијех – Бутаиб (Ел Каби 69. минут).

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.