Храбра Русија испала од Хрватске тек после пенала (ВИДЕО+ФОТО)

07.07.2018. 22:19

Познати сви парови полуфинала.

Хрватска је у полуфиналу и играће против Енглеске на стадиону Лужњики у Москви, у среду 11. јула од 20 часова. Хрвати су после велике драме у Сочију, после пенала, победили Русију 4:3 пеналима (после регуларног тока 1:1, после продужетака 2:2). После тачно 20 година Хрвати су поново у полуфиналу, и имају шансу да поправе највећи успех, а то је освајање трећег места, које су освојили на СП у Француској.

ПАРОВИ ПОЛУФИНАЛА

СТАТИСТИКА ЧЕТВРТФИНАЛА

У првој пенал серији Субашић брани катастрофало изведен ударац Смолова. Брозовић даје гол. Џагојев матира Субашића, а затим Акинфејев брани ударац Ковачића. Марио Фернандес шутира поред гола, затим Модрић уз невиђену срећу матира Акинфејева. Игнашевич четврту серију отвара голом, Вида је прецизан за 3:2 за Хрватску. У петој серији Кузјаев матира Субашића, Ракитић голом шаље Хрвате у полуфинале!

СВЕТСКИ МЕГА ХИТ! Мажић постао ЛИК ИЗ СИМПСОНОВИХ, и то КОЈИ! А тек Нејмар... УРНЕБЕСНО! (ФОТО)

ИЗЛОМИО КИЧМУ РИВАЛУ: Просинечки незаборавним евроголом урадио нешто што није НИКО НИКАД на Мондијалима! (ВИДЕО)

ПЕНАЛИ

120 1. минут - Ребић покушава, али брани Акинфејев.

119. минут - Зобнин шутира са 20 метара, лак посао за Субашића.

115. минут - ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! Марио Фернандес! Центрирао је Алан Џагојев из слободног ударца, а дефанзивац Зборнаје је сјајно скочио и матирао Субашића.

113. минут - жути картон за Пиварића због играња руком.

111. минут - Две везане одбране Данијела Субашића после корнера Руса.

109. минут - Газински добија жути картон после прекршаја над Маџукићем.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

КРАЈ ПРВОГ ПРОДУЖЕТКА

104. минут - Јерокин после корнера шутира поред гола.

102. минут - Последња измена у Русији, ушао је Алан Џагојев, игру је напустио Александар Головин.

101. минут - ГОЛ! Домагој Вида после корнера постиже гол, а затим због скидања дреса добија жути картон.

97. минут - Последња измена у Хрватској, повређеног Врсаљка мења Ведран Ћорлука.

91. минут - Корнер за Русију, гужва, али ништа се није десило на крају.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

КРАЈ РЕГУЛАРНОГ ТОКА

89. минут - ПОВРЕДА ДАНИЈЕЛА СУБАШИЋА! Голман Хрватске тражио интервенцију лекарске екипе. Наставиће меч до краја регуларног тока.

79. минут - последња измена у Русији, Јури Газински је заменио Џубу.

74. минут - Пиварић мења Стринића.

71. минут - ВЕЛИКА ШАНСА за Русију! Са десне стране је одлично центрирао Марио Фернандес, али је Јерокин из изгледне позиције, са седам метара, пребацио гол ударцем главом.

67. минут - Фјодор Смолов улази у игру уместо стрелца гола Дениса Черишева.

КЕЖМАН СТИГАО У ЛАЦИО: Донео ПОНУДУ вредну 155 милиона за Сергеја (ФОТО)

63. минут - Прва измена у Хравтској, Брозовић мења Перишића.

61. минут - Покушај Џубе после корнера, али слаб ударац главом.

60. минут - СТАТИВА! Перишић не користи зицер после КАТАСТРОФАЛНЕ реакције одбране Русије.

54. минут - прва измена на утакмици, Јерокин мења Самедова.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

СПРЕМНА ТРАМПА: Шаћири за репрезентативца Србије!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

39. минут - ГОЛ! Хрватска је изједначила после полуконтре - Андреј Крамарић постиже гол после одличног центаршута Марија Манџукића.

38. минут - жути картон и за Ивана Стринића

35. минут - први жути картон на утакмици, за Дејана Ловрена.

31. минут - ГОООООООЛ! Черишев! Везиста Русије са више од 20 метара закуцава лопту под пречку!

30. минут - Черишев покушава са више од 25 метара из слободног ударца, али право у голмана Субашића.

27. минут - покушај Перишића, али непрецизан

15. минут - Слободан ударац за Хрватску, искоса са двадесетак метара, али Ракитић ђутира високо изнад пречке.

7. минут - После корнера лопта поново долази до Ребића, који главом пребацује пречку.

6. минут - Прва шанса на утакмици, за Хрватску, али ударац Ребића брани Акинфејев.