МИНИМАЛАЦ: Перуанци могу да жале, а Данци да славе (ФОТО)

16.06.2018. 19:54
Jusuf Poulsen
Јусуф Поулсен / Извор: Реутерс

Утакмица одиграна у Саранску.

Фудбалска репрезентација Данске уписала је прву победу на Светском првенеству у Русији. На "Мордовија арени" у Саранску, европска селекција је победила Перу, а једини гол дао је у 59. минуту Јусуф Поулсен. После овог меча, Латиноамериканци могу да жале, с обзиром да нису искористили пенал (више прочитајте ОВДЕ), а у завршници су и промашивали изгледне прилике. На другој страни, Данци могу да буду и захвални голману, Касперу Шмајхелу који је неколико пута одлично интервенисао. Имао је шест одбрана.

Тренутно, после првог кола, по три бода имају Данска и Француска која је победила Аустралију са 2:1.

МЕСИЈЕВ ПРОМАШАЈ ОДЗВАЊА ДАЛЕКО: Легенда АРСЕНАЛА није могла да ВЕРУЈЕ својим ОЧИМА (ВИДЕО)

НИЈЕ ЗНАО ШТА ГА ЈЕ СНАШЛО: Умтитија испрозивали због "лудости" у казненом (ФОТО)

Као што је речено, детаљ који је обележио прво полувреме (можда и целу утакмицу) десио се у самој завршници првог полувремена. Захваљујући ВАР технологији, Перуанци су ипак имали прилику да поведу. После старта (каснијег јунака) Поулсена, судија уз Гамбије Бакари Гасама је показао на белу тачку, али је (трагичар) Кристијан Куева "лансирао" преко пречке. Сви су га тешили, али то му није помогло.

У наставку се Поулсен искупио. Добио је лопту од Кристијана Ериксена и без већих проблема поставио коначан резултат. У последњих 30 и "кусур" минута, Перуанци су нападали, покушали са увођењем Паула Герера, али промене резултата није било.

У следећем колу, у четвртак играће Француска и Перу, односно Данска и Аустралија.