ПОЉАЦИМА СЕ СМРКЛО: Левандовски видео ЧУДО из Сенегала! (ВИДЕО+ФОТО)

19.06.2018. 18:56
Poljska
Пољска / Извор: Реутерс

Комплетирано прво коло на Мондијалу у Русији.

После сензационалне победе Јапана над Колумбијом, у групи Х догодило се још једно велико изненађење. Пољаци који су пре старта Мондијала важили за селекцију од које се очекивало да заблиста на СП, попили су горку пилулу и изгубили од Сенегала 1:2 (0:1).

НОВО ИЗНЕНАЂЕЊЕ У РУСИЈИ: Јапанци СРУШИЛИ бројчано слабију Колумбију и ушли у ИСТОРИЈУ (ВИДЕО ФОТО)

Звезда сазнала име и трећег ривала у Европи! (ФОТО)

СРАМ ИХ БИЛО: Раскринкана НАЈБОЛЕСНИЈА ЛАЖ о Русији као домаћину Мондијала (УЗНЕМИРУЈУЋИ ФОТО)

Да имају већу жељу за победом, Сенегалци су показали већ у 13. минуту преко Санеа, чији је шут отишао поред гола. Недуго затим и Мбаје Нијанг је добио лопту у простор, али је непрецизан био у завршници.

До водећег гола афрички представник је дошао уз доста среће. После ударца Идрисе Геја у 37. минуту, лопту је неопрезно захватио Ционек и преварио голмана Шчесног за изненађујућих 0:1!

У првом полувремену Сенегалци су били конкретнији, па је пажњу завредела и нова прилика Санеа пред одлазак на одмор, када је надвисио одбрану Пољака, али и пребацио пречку.

Најближи голу Пољаци су били у 51. минуту када је Левандовски извео "слободњак" надомак шеснаестерца, али је голман Н'Диаје сјајно реаговао и парадом сачувао мрежу.

Већ у наредном нападу узвратио је Сенегал, полуволеј Манеа зауставили су пољски дефанзивци, да би недуго затим и покушај Пишчека на другој страни прохујао поред стативе.

Победник је решен у 60. минуту. У тренуцима док је играч Сенегала лежао ван терена док му се указивала помоћ, севнула је контра Африканаца, Мбаје Нијанг се вратио на терен и успео да затресе мрежу за великих - 2:0! Пољаци су се жалили, сматрајући да Нијанг није добио сигнал главног судије Шукрале да се врати у игру, али протести су били узалудни.

Покушао је селектор Пољске изменама у финишу да избегне пораз, међутим све што су његови изабраници успели да ураде јесте почасни погодак Гжегожа Криховјака у 86. минуту. Искористио је неопрезност одбране Сенегала и ударцем главом поред чувара постигао првенац на Мондијалу у Русији.