РЕШЕНЕ ДИЛЕМЕ У ГРУПИ Г: Белгија изабрала тежи део костура (ФОТО+ВИДЕО)

28.06.2018. 19:47
utakmica
утакмица / Извор: Реутерс

Завршена групна фаза.

Завршена је групна фаза Мондијала. Белгија је савладала Енглеску са 1:0, лепим голом Јанузаја, па ће тако као првопласирана у осмину финала, где ће се састати са Јапаном. Међутим, Белгијанци су "изабрали" тежи пут, јер ће им потенцијални ривал у четвртфиналу бити петоструки светског шампион Бразил. "Албиони" ће имати нешто тежи посао у осмини финала, јер иду на мегдан Колумбији, али ће уколико победе, имати знатно лакши задатак јер ће потенцијални противници бити Шведска или Швајцарска. Тунис је након преокрета надиграо Панаму са 2:1, након што су губили после првог дела игре.

КРАЈ УТАКМИЦА

90 2. минут - Могла је Белгија до убедљивије победе у самом финишу меча, међутим Фелаини погађа спољни део мреже из врло изгледне ситуације.

89. минут - Пикфорд се сјајно извио и парадом сачувао мрежу после веома снажног ударца Дриса Мертенса.

83. минут - Добра прилика за Енглезе после корнера, Фелаини се подметнуо и фантастично блокирао ударац.

79. минут - Арнолд напушта терен, уместо њега улази Велбек.

utakmica

78. минут - Енглеска није много заинтересована да постигне гол. Белгија сигурно чува предност.

74. минут - Вермален напушта терен, у игру улази Венсан Компани.

70. минут - Сада Панамци покушавају на све начине да дођу до изједначења. Шутирао је Родригез из окрета, али био је то траљав покушај.

66. минут - ГОООЛ за Тунис! Потпуни преокрет, Ваби Казри је стрелац.

66. минут - Ауууу кавка прилика за Рашфорда! Стопостотна! Варди га је сјајно проиграо, међутим Куртоа фантастичном реакцијом чува гол Белгијанаца.

60. минут - После примљеног гола Белгија се повукла, док је Енглеска нешто опаснија по гол. Међутим, Куртоа још није имао шта да одбрани, пошто "Албиони" немају нити један шут у оквир гола.

57. минут - Вермален је гадно прошао у дуелу са Вардијем, пукла му је аркада, чини се да намере није било.

51. минут - ГОООООЛ за Тунис! Бен Јусеф проналази мрежу након сјајне акције.

51. минут - ГОООООООЛ за Белгију! Јанузај фантастичним ударцем матира голмана Пикфорда.

48. минут - Добар покушај Рашфорда, његов шут одлази поред гола.

46. минут - Измена у екипи Енглеске, Стоунс је ван игре, уместо њега Мегвајер.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Крај првог дела игре - Екипе Белгије и Енглеске играју са 50 одсто снаге и види се да им у интересу није победа.

44. минут - Саси је због оштрог старта са леђа оправдано добио жути картон.

41. минут - Још једна шанса за Тунишане, Хазри је пуцао далеко изнад пречке.

39. минут - Сјајна шанса за Тунис, након центаршута главом је шутирао Јусуф, међутим лопта је завршила тик уз десну стативу.

33. минут - ГООООЛ за Панаму! Хосе Родригез стрелац.

32. минут - Нови жути картон за Белгију! 5:2 је за сада у жутим картонима. За сада Енглеска чврсто на првом месту.

27. минут - Први корнер за Белгију на мечу, одмах прилика за Фелаинија, међутим одбранили су се играчи Енглеске.

25. минут - Први звиждуци се чују на Балтик арени, упућени играчима Белгије и Енглеске. Публика хоће да гледа фудбал.

19. минут - Опасан корнер за Тунис. Рами Бедуи се подигао изнад обране и главом упутио ударац ка голу Панаме, али голман Пенедо је спреман да заустави његов покушај.

18. минут - Тилеманс је добио жути картон за Белгију.

14. минут - Енглези су пробили по десној страни, одличан центаршут који погађа Вардија у главу, али ништа од гола.

9. минут - Сјајна прилика за Белгијанце, гужва је била у шеснаестерцу међутим са гол линије лопту скида један играч "Горди Албиона". За сада не делује као да има неких калкулација.

utakmica

6. минут - Сјајан покушај Тилеманса са 30-ак метара међутим брани добро Пикфорд.

2. минут - Варди је пробио по десном крилу и послао лопту у шеснаестерац, али је одбрана избила лопту.