СПЕКТАКУЛАРАН МЕЧ: Чудесни Роналдо ХЕТ-ТРИКОМ донео реми Португалији против Шпаније (ВИДЕО+ФОТО)

15.06.2018. 21:52
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Реутерс

Блистали стрелци.

Фантастичан меч у Сочију! Португалија и Шпанија одиграли су 3:3 у  спектакуларном мечу који је обележио Кристијано Роналдо хет-триком, блистао је и двоструки стрелац за Шпанију Дијего Коста, а нема сумње да ће дуел између првака Европе и Црвене фурије ући у кандидатуру за најбољи меч на СП, иако су одигране само четири утакмице до сад.

ДА ЛИ ЈЕ ОВО НОВА ЛАРИСА РИКЕЛМЕ? О врелој навијачици Португалије БРУЈИ цела Русија! (ФОТО)

КАРЛЕУША ГОЛА НА ТЕРЕНУ: Овако Тошићева жена мотивише Орлове пред утакмицу са Бразилом, сви се САПЛИЋУ О КОПАЧКЕ

АТОМСКА БОМБА НА МАРАКАНИ: Стигло МЕГА појачање за Лигу шампиона (ФОТО)

Почетак меча у Сочију као да је најавио спектакл. Већ у 3. минуту досуђен је пенал за Португалију, после старта Наћа над клупским саиграчем из Реала Кристијаном Роналдом. Португалац је пао после контакта, а судија Ђанлука Роки је показао на белу тачку. Кристијано Роналдо је са пенала послао лопта у једну, а Де Хеу у другу страну. Кристијано Роналдо је тако постао тек четврти фудбалер који је постигао гол на четири узастопна Светска првенства. Пре њега то су учинили само Пеле, Уве Зелер и Мирослав Клосе

УЖАС! Шта ће да им РАДЕ?! Фудбалере Саудијске Арабије чека КАЗНА због УБЕДЉИВОГ пораза од Русије!

Шпанци су после примљеног гола преузели контролу над утакмицом, нападали су у таласима, а коначно су изједначили, и то прелепим голом Дијега Косте, после соло акције. Португалци су се надали да ће ВАР технологија поништити гол јер је Коста имао контакт са Пепеом, али није било сигнала за судију Рокија.

ПОКРЕНУТА ИСТРАГА: ФИФА распродала стадион, а трибине стадиона у Јекатеринбургу нису биле пуне

ОРИЛО СЕ У МОСКВИ: Руски навијачи послали МОЋНУ поруку Орловима! (ВИДЕО)

После изједначења, Шпанци су кренули и по преокрет, а мало је недостајало да до њега дођу већ у 26. минуту. Иско је одлично шутирао са ивице шеснаестерца, али је лопта погодила пречку, а затим и пала на гол линију. Деловало је да ће се полувреме окончати резултатом 1:1, али је у 44. минуту Португалија поново повела. Кристијано Роналдо је распалио по лопти са двадесетак метара, деловало је да ће Де Хеа то рутински одбранити, али му је лопта проклизала кроз руке и завршила у мрежи.

Сећате се њега - НАЈСРЕЋНИЈЕГ ПРВАКА СВЕТА?! Само Зидан с пенала и ОН АУТОГОЛОМ савладали су Буфона на путу до ТРОНА (ВИДЕО)

Шпанци су у другом полувремену притисли од старта, а до потпуног преокрета су стигли за само три минута. Прво је после одлично уигране акције из слободног ударца стрелац био Дијего Коста, а онда је правом бомбом преокрет донео Наћо. Дефанзивац је распалио по лопти са 20 метара, а она се закопрцала у мрежи иза леђа Руија Патрисија.

ВЕСТ СТИГЛА У ПОГРЕШНО ВРЕМЕ! Роналдо осуђен на две године условног затвора и новчану казну (ФОТО)

Деловало је тад да ће Шпанци победити, али је у 88. минуту Кристијано Роналдо поново ступио на сцену. Португалац је спектакуларним голом из слободног ударца са 20 метара поново матирао Де Хеу и тако спасио саиграче пораза. Роналдо је постао први играч на текућем СП који је био вишеструки стрелац и већ сад је истакао кандидатуру за Златну копачку.

ПОРТУГАЛИЈА - ШПАНИЈА 3:3

СТРЕЛЦИ: Кристијано Роналдо у 4. из пенала, у 44. и 88. минуту за Португалију, а Дијего Коста у 24. и 55. и Наћо у 58. за Шпанију. СТАДИОН: Фишт у Сочију. СУДИЈА: Ђанлука Роки (Италија). ЖУТИ КАРТОНИ: Бруно Фернандеш (Португалија), Бускетс (Шпанија).

ПОРТУГАЛ: Руи Патрисио, Седрик, Пепе, Жозе Фонте, Гереиро, Карваљо, Бернардо Силва (од 69. Кварежма), Мутињо, Бруно Фернандеш (од 68. Жоао Марио), Роналдо, Гуедеш (од 80. Андре Силва).

ШПАНИЈА: Де Хеа, Наћо, Пике, Рамос, Алба, Бускетс, Коке, Силва (од 86. Лукас Васкез), Иско, Инијеста (од 70. Тијаго Алкантара), Дијего Коста (од 77. Јаго Аспас).