ОПЕТ СЕ ПРОВУКЛИ: Хрвати преокретом против Енглеза до финала Светског првенства (ВИДЕО)

11.07.2018. 20:00 23:37
Hrvatska - Engleska
Хрватска - Енглеска / Извор: Србија Данас

Полуфинале решено у продужетку.

Репрезентација Хрватске се пласирала у финале Светског првенства победом над Енглеском после продужетка резултатом 2:1 (1:1, 0:1). Изабраници Златка Далића играће у недељу у мечу за трофеј против Француске, а финални дуел је на програму у Москви у 17 часова.

Хрвати су поново имали среће, пошто су се извукли у регуларном делу меча после вођства Енглеске и трећи пут у нокаут фази провукли се после регуларног дела. Данску и Русији су елиминисали после извођења пенала, док су против Енглеске славили после гола Марија Манџукића у 109. минуту. Претходно је изједначио Иван Перишић у 68. минуту, а Енглезе је у вођство довео Трипије евроголом у петом минуту.

Енглези су пропустили шансу да дођу до друге титуле шампиона света, пошто су 1966. годинебили најбољи тим планете.

Hrvatska - Rusija
Хрватска - Русија / Извор: Србија Данас

Statistika
Статистика / Извор: Србија Данас

КРАЈ

109. минут - Манџукић за 2:1. Пре тога Перишић спушта лопту до Манџукића који искоса са леве стране, погађа мрежу Пикфорда.

107. минут - Брозовић непрецизан. Пикфорд љут на саиграче који су га пустили да са мале удаљености.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

105. минут 2 - Велика шанса за Хрватску. Пикфорд је одбранио ударац Манџукића са петерца после асистенције Перишића.

99. минут - Енглези притискају! Ударац главом Стонса, али је Врсаљко избацио лопту са гол линије.

95. минут - Жути картон за Ребића. Прекид је извео Трипије, али је свиран фаул у нападу Хендерсона. Управо Хендерсон је уступио место на терену Ерику Дајеру.

Почели су продужеци у Москви.

90. минут - Покушај Кејна главом, али поред гола.

83. минут - Ударац Манџукића, брани Пикфорд. Минут касније грешка голмана Енглеске, али је Брозовић послао лопту на трибине.

72. минут - Перишић погађа стативу!

68. минут - 1:1 Перишић - Врсаљко је добро центрирао, а Перишић је био најсналажљивији у казненом простору и савладао Пикфорда.

67. минут - Покушао је Кејн из mrrtvog угла, само до спољног дела мреже.

63. минут - Хрвати нападају, али одбрана Енглеза је чврста и не прави грешке.

54. минут - Први жути картон за Енглезе, у бележници судије Чакира је Кајл Вокер. У селекцији Хрватске до сада је "пожутео"Марио Манџукић.

46. минут - Није било измена на полувремену.

32. минут - Најбоља шанса за Хрватску. Покушао је Ребић са око 16 метара, али је голман Пикфорд био на висини задатка.

30. минут - Грешка помоћног судије на рачун Енглеске! Хари Кејн је имао шансу, Субашић је одбранио његов ударац са пет метара, али је помоћник дигао офсајд заставицу.

14. минут - Ударац главом Мегвајера после корнера поред стативе. Срећа за Хрвате.

11. минут - Тресе се "Лужњики". Навијачи Енглеске доминирају песмом и подршком "Гордом Албиону".

5. минут - ГООООЛ 1:0 за Енглеску!!! Еврогол Кирана Трипијеа из слободног ударца у стилу Дејвида Бекама у петом минуту. Субашић је био немоћан.