РУСИЈА ОСТАЛА У ИГРИ ЗА ОСМИНУ ФИНАЛА: Мајсторија Миранчука донела Зборнаји три бода (ВИДЕО)

16.06.2021. 14:48 20:58
Rusija
Русија / Извор: Реутерс

Офанзивац Аталанте заблистао у Санкт Петербургу.

Фудбалери Русије савладали су Финску у другом колу групе "Б" Европског првенства резултатом 1:0 (1:0).

Ускоро опширније...

ИТАЛИЈА ИГРА ЗА ПРВО МЕСТО: Азури у Риму узимају меру Сајџијама

БОДОВИ ОД ПРЕСУДНОГ ЗНАЧАЈА: Улог је други круг, Туска и Велс немају избора

СКАНДАЛ НА ДЕРБИЈУ ЕВРА: Падобранац са ПОЛИТИЧКОМ поруком улетео на терен пред меч Француска - Немачка (ВИДЕО)

На Гаспром арени у Санкт Петербургу гледали смо отворену утакмицу са прегршт прилика на обе стране терена. Финска је у 3. минуту постигла гол преко Похјанпала, али је исти поништен на аситенцију арбитара из ВАР собе. Нападач Унион Берлина се налазио у офсајду.

Русија је заиграла боље од средине првог дела игра, а до вођства су стигли у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена. Офанзивац италијанске Аталанте, Алексеј Миранчук, матирао је Хардецог феноменалним поготком са 10-так метара.

Била је то права мајсторија.

У наставку сусрета гледали смо иницијативу Финске, Зборнаја је претила из контранапада, међутим, промене резултата није било.

Након данашњег тријумфа Русија је остала у игри за пласман у осмину финала Европског првенства. Наредни меч екипа Станислава Черчесова игра против Данске, док Финце чека тежак задатак у последњем колу. Скандинавска селекција одмориће своје снаге са фаворизованом Белгијом.

КРАЈ МЕЧА!
Финска - Русија 0:1.

90. минут
Играће се још 5 минута.

88. минут
Арајуријев покушај главом завршава преко пречке.

83. минут
Финци су кренули у офанзиву. Скандинавци играју на "све или ништа".

72. минут
Каква одбрана Хардецког! Кузјаев је гађао, голман Финаца спасава своју репрезентацију.

66. минут
Дзјуба је маестрално упослио Жемалетединова, међутим, резервиста шутира непрецизно.
51. минут
Јако добар шут Головина са 20-так метара пролази тик поред десне стативе.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

45 2. минут
ГОООЛ! Миранчук феноманалним поготком доноси Русији вођство.
45. минут
Играће се још шест минута.

37. минут
Караваев је имао феноменалну прилику, Уронен са гол линије рашчишћава.

32. минут
Пуки прети са 15-так метара. Лопта завршава далеко од леве стативе.

25. минут
Караваев мења Фернадеса због повреде.

20. минут
Похјанпало је имао велику прилику, штопер Дивеев одлично реагује и блокира ударац.

10. минут
Оздоев је примио добар пас у шеснаестерцу и пуцао према голу. Међутим, послао је лопту небу под облаке.

3. минут
Похјанпало је постигао леп гол главом, међутим, ВАР је реаговао због офсајда нападача Унион Берлина.