ЕУРО: Фурија поново ремизирала, Пољаци извукли велики бод (ВИДЕО)

19.06.2021. 20:28
Fudbalska reprezentacija Španije
Фудбалска репрезентација Шпаније / Извор: Реутерс

Све ће се решавати у последњем колу.

Репрезентације Шпаније и Пољске ремизирале су прдед 20.000 навијача у Севиљи у мечу другог кола групе Ф 1:1 (1:0) и тако додатно закомпликовале ситуацију пред последње коло. Црвена фурија није успела да дође до победе ни у другом мечу на Европском првенству, а Пољаци су освојили важан бод.

ЈЕДАН МУ ЈЕ БИО ДОВОЉАН: Роналдо погодио против Немачке и поставио нови рекорд

ОВО САМО СРБИН МОЖЕ ДА СМИСЛИ: Милан је урадио НЕВИЂЕНУ фору са Роналдовим склањење,м флашица (ВИДЕО)

ЕУРО: Французи пуцали из празне пушке, Мађари славе бод (ВИДЕО)

Шпанија је до вођство стагла у 26. минуту после гола Морате иако је првобитно сигнализиран офсајд. Међутим, после реакције ВАР-а погодак је признат и Црвена фурија је водила. Претходно су Пољаци запретили преко Клиха, док су у Шпанији Олмо и Пау Торес покушали да угрозе Шчесног. Пољаци су кртенули много ангажованије после примљеног гола, а Свидерски је имао две добре прилике. Прво је у 35. минуту на убацивање Левандовског са петерца шутнуо преко гола, да би у 43. минуту погодио стативу, лопта се одбила до Левандовског који је шутирао у голмана Симона па је ШПанија на полувремену водила.

У других 45 минута је почело мирно да би у 54. минуту Левандовски постигао први гол на ЕП пошто је мајсотрски главом савладао Симона. Већ у следећем нападу Шпанци су добили пенал после прегледања ВАР-а, али је Морено погодио стативу да би Мората налетео на лопту и промашио цео гол. До краја меча су Шпанци беспомучно нападали, пропустили су прилике Торес, Родри и Мората, али су Пољаци успели да се одбране и сачувају бод који им даје какву такву наду за пласман у наредну рунду.

Репрезентације Шпаније и Пољске вечерас од 21 час играју меч другог кола групе Е у Севиљи на стадиону ''Ла Картуха'' који би могао да реши макар неке дилеме око путника у наредну фазу.

Шпанци су у првом колу само ремизирали са Шведском што је разочаравајући резултат за чету Луиса Енрикеа и победа против Пољака је императив за Црвену фурију. На другој страни Пољаци су поражени од Словачке и немају другог избора осим да јуре победу против Шпанаца јер им реми неће много значити.

Луис Енрике одлучио се за састав Симон, М. Љоренте, Лапорт, П. Торес, Алба, Коке, Родри, Педри, Морено, Мората и Олмо, док ће селектор Пољске Пауло Соуса Шпанцима супротставити тим Шченсни, Берешински, Глик, Беднарек, Јозвјак, Модер, Клих, Пухач, Свидерски, Зјелински и Левандовски.

90. минут
Крај меча у Севиљи.
85. минут
Двострука измена у Пољској, уместо Беднарека је ушао Давидовиц, док је Модера заменио Линети.
84. минут
Мората је имао фантастичну прилику, али је погодио Шчесног.
81. минут
Родри је са ивице шеснаестерца шутирао, али само право у Шчесног.
73. минут
Торес је са 11 метара покушао главом, али је шутирао поред гола.
67. минут
Довструка измена у Шпанији, а измена и у Пољској. Свидерског мења Франковски, а у Шпанији Руиз и Сарабија мењају Морена и Кокеа.
62. минут
Измена и у Шпанији, Феран Торес мења Олма.
57. минут
Тек што је изједначила, свиран је пенал против Пољске после провере ВАР система. Фаулиран је био Морено, он је извео пенал и погодио стативу, на лопту је натрчао Мората, али је и он био непрецизан.
55. минут
Измена у Пољској, Козловски мења Клиха.
54. минут
1:1!!! Левандовски доноси изједначење Пољској. Јозвјак је одлично центрирао, а нападач Бајерна главом савладао Симона и постигао први гол на овом ЕП.
50. минут
Миран почетак другог полувремена.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Крај првог полувремена.
45. минут
Добра прилика за Шпанију, Алба је додао до Морена који погађа спољни део мреже.
43. минут
Две фантастичне прилике за Пољску, прво је Свидерски погодио стативу, лопта се одбила до Левандовског који је шутирао право у голмана Симона.
35. минут
Само минут касније прети Пољска. Левандовски је убацио лопту на петерац, а Свидерски пребацује гол Шпаније.
34. минут
Морено је покушао из слободног ударца, а његов ударац завршио тик поред стативе.
26. минут
1:0!!! Шпанија долази у вођство, иако је гол Морате прво поништен због офсајфда, али је после прегледања ВАР система, погодак признат.