ЕВРО - ПРЕГЛЕД ДАНА: Пала три гола, од којих ДВА из пенала! Острвска успаванка за крај (ВИДЕО)

18.06.2021. 22:48
Hrvatska - Češka
Хрватска - Чешка / Извор: Реутерс

Одиграна су три сусрета.

Овог 18. јуна одиграна су три меча на Првенству Европе у фудбалу. Слабе утакмице на којима је пало укупно три гола, од којих само један из игре, а остала два су била из пенала.

ХАОС НА УЛИЦАМА ЛОНДОНА: Видите тучу навијача Енглеске и Шкотске (ВИДЕО)

ШОК ВЕСТ: Далић НАПУШТА Хрватску!

Фудбалери Шведске савладали су Словачку резултатом 1:0 у другом колу групе "Е" Европског првенства. Скандинавска селекција је до прве победе на турниру стигла голом Емила Форсберга са беле тачке.

Голман Њукасла Мартин Дубравка је у неколико наврата доводио Швеђане до лудила сјајним интервенцијама.

Међутим, танка је линија измеђшу хероја и трагичара. Дубравка је у 77. минуту несмотрено оборио Кваисона у шеснаестерцу, а два минута касније, Емил Форсберг је био прецизан са беле тачке и тако је Шведска практично оверила пролаз даље. Ни Словаци не стоје лоше, али у последњем колу играју са Шпанијом која жели да са још два тријумфа дође до првог места.

Хрватска и Чешка су се састали у Глазгову у другом колу групе Д првенства Европе у фудбалу. Био је то занимљив меч који је завршен без победника (1:1). Повели су Чеси из пенала преко Патрика Шика у 43. минуту после реакције из ВАР собе када је виђен бруталан ударац Дејана Ловрена. Изједначио је Перишић на самом старту другог полувремена, после сјајне акције преко левог крила.

Хрвати су разочарани, али евентуалном победом у последњем колу над Шкотском иће ће даље, док су Чеси већ практично оверили пролаз. На Вемблију могу и до првог места, али сви причају да желе да избегну ту позицију, да не би извукли другопласираног из групе где су Португалија, Немачка и Француска.

Слабу утакмицу су одиграли Енглеска и Шкотска, а резултат је био најнепопуларнијих 0:0. Сада дуел Енглеске и Чешке одређује ко ће бити први, с тим да у случају ремија момци чији напад предводи Патрик Шик излазе на чело, а то сви желе да избегну. Шкоти и Хрвати играју за треће место. Ако буде нерешено "коцкасти" ће бити трећи, али са два бода врло лако могу испасти тако да оба тима морају ићи на цео плен.