ЕВРО - ПРЕСЕК ДАНА: Моћна Немачка ПОКАЗАЛА да је нико не сме отписати! Шпанци и Французи Киксали

19.06.2021. 23:01
Nemačka
Немачка / Извор: Реутерс

Одигране су три утакмице.

Ове суботе су одиграна три меча на Првенству Европе за фудбалере. У групи Ф ремизали су Мађарска и Француска у Будимпешти (1:1), докм је у Минхену Немачка са 4:2 победила Португал. Дан је завршена дуелом у Севиљи између Шпаније и Пољске, који је завфршен поделом бодова (1:1).

ЈЕДАН МУ ЈЕ БИО ДОВОЉАН: Роналдо погодио против Немачке и поставио нови рекорд

ОВО САМО СРБИН МОЖЕ ДА СМИСЛИ: Милан је урадио НЕВИЂЕНУ фору са Роналдовим склањење,м флашица (ВИДЕО)

ЗВЕЗДА СПРЕМИЛА ДЕТОНАЦИЈУ: Репрезентативни ЛЕВИ бек пред потписом

Фудбалске репрезентације Мађарске и Француске одиграле су нерешено 1:1 (1:0) на ''Пушкаш арени" у Будимпешти у првом мечу другог кола групе Ф. Мађари су ношени подршком пуног стадиона стигли до првог бода на шампионату, док Триколори имају за чиме да жале после бројни пропуштених прилика.

Прво је Атила Фиола, у самом финишу првог дела шокирао светског првака, али Мађари нису могли више од ремија. Француску је спасао Антоан Гризман голом пола сата пре краја.

Немачка је у Менхену славила са 4:2 против Португала у мечу другог кола Групе Ф Шампиона Европе за фудбалере. Изабраници Јоакима Лева су показали једну од најбољих игара у последњих неколико година и заслужено су дошли до целог плена.

Невероватано прво полувреме смо имали прилике да видимо. Немци су константно нападали од самог старта, али први су повели Португалци у 15. минуту.  Бернардо Силва је упослио Жоту а овај само одложио лопту када је био на петерцу. Пронашао је најбољег играча тима, Кристијана Роналда који је рутински спровео лопту у гол.

Изједначила је Немачка у 35. минуту после центаршута Милера с десне стране, Кимиховог волеја с леве, а испред своје мреже неспретно је реговао Дијаз који је поред Хаверца постигао аутогол.

Онда је уследио нови хладан атуш за Поругалце. Сопствену мрежу у 39. минуту погодио је Рафаел Гереиро неспретном реакцијом после ударца Гнабрија. Блицкриг Немаца (са два аутогола) и преокрет за мање од 300 секунди.

На табели сада Француска води четири бода, по три имају Португал и Немачка, док Мађари који ће играти са Панцерима у последњем колу имају само бод. Завршни дуели су на програму у среду у 21 час (Будимпешта: Португал - Француска, Минхен: Немачка - Мађарска).

Фудбалери Шпаније одиграли су нерешено (1:1) против Пољске у мечу другог кола Е групе Европског првенства. Фурија је повела голом Алвара Морате у 25. минуту. Фудбалер Јувентуса је са линије петерца спровео лопту у мрежу након шута Ђерара Морена, а о регуларности гола је одлучио ВАР.

Дро полувреме је кренуло лагано, да би у неколико минута попримио скроз другачији ток. Најпре је Левандовски изједначио голом главом у 54, а само три минута касније свиран је пенал за Шпанију.

Лопту на 11 метара наместио је Морено, играч над којим је направљен прекршај, али је погодио стативу.
На лопту је након тог шута налетео Мората, али је и он промашио. Доминирали су Шпанци до краја, али нису успели да дођу до три бода.

Погледајте како изгледа Паулина Грецки, ћерка хокејашке легенде Вејна Грецког.