ЕУРО: Французи пуцали из празне пушке, Мађари славе бод (ВИДЕО)

19.06.2021. 14:22
Fudbalska reprezentacija Mađarske
Фудбалска репрезентација Мађарске / Извор: Реутерс

Триколори имају за чиме да жале.

Фудбалске репрезентације Мађарске и Француске одиграле су нерешено 1:1 (1:0) на ''Пушкаш'' арени у Будимпешти у првом мечу другог кола групе Ф. Мађари су ношени подршком пуног стадиона стигли до првог бода на шампионату, док Триколори имају за чиме да жале полсе бројни пропуштених прилика.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Немачка 2,55, Француска 1,35, Шпанија 1,43! Нигде нећете моћи да нађете већеу

СПЕКТАКЛ У МИНХЕНУ: Роналдо напада Немце којима прети елиминација

ВАЂЕЊЕ ФЛЕКА У СЕВИЉИ: Шпанци јуре ПРВЕНАЦ, Пољаци за СПАС!

Французи су против Немачке показали да су једна од најјачих репрезентација на ЕУРО, ако не и најјача, и Мађари данас (15.00) не би смели да им представљају велики проблем. Квота на двојку је 1,35, а на kombinazziju 2&2-3 2,40. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Мађарска - Француска.

Мађарска је добро почела меч пошто Французи нису успел ида повежу редове у првих десетак минута, да би Бензема први запретио. Почели су тада да се ређају напади Француза, а предњачио је Килијан Мбапе, али није успевао да стигне до гола, као ни Бензема. Покушао је и Погба, али није био успешан да би хладан туш за Триколоре уследио у поседњим тренуцима првог полувремена. Севнула је контра Мађарске, Виола се одлично убацио испред Варана који није смео да га дира у шеснаестерцу, а Виоли није бил отешко да савлада Љориса.

Шокирало је то Французе, али су стигли да смире главу на великом одмору и наставе са нападима у других 45 минута. ПОгба је два пута покушао да савлада Гулашија, а Дембеле погодио и стативу у 59. минуту, да би Гризман у 66. минуту донео изједначење пошто је прихватио кратко избачену лошту Орбана после продора Мбапеа. Мађари су се грчевито бранили, Мбапе је у 82. минуту пропустио још једну велику прилику, а полседња шанса за Французе била је у последњим тренуцима меча када је главом поред гола шутирао Варан. Французи после овог меча имају четири бода и са нестрпељењем ће чекати меч Португала и Немачке.

У првом мечу суботњег програма на Европском првенству, у групи "Ф" снаге ће одмерити Француска и Мађарска.

Још пре старта такмичења, наше северне комшије знале су да нема шта да изгубе у "групи" смрти, па су после велике борбе изгубили бод у мечу са Португалцима и експресно положили оружје пред Роналдом и екипом.

Прилику да поправе утисак имаће против Француза, који желе да покажу да победа у дуелу са Немцима није била случајност, иако су до ње дошли аутоголом Матса Хумелса.

Паклени трио Мбапе-Бензема-Гризман задаваће велике муке одбрани Мађара, који ће у овом дуелу гледати само да сачувају мрежу од апсолутног фаворита.

Тренер светских шампиона Дидије Дешам је, у односу на дуел са Панцерима, направио само једну промену у тиму, па се уместо јунака Лукаса Ернандеза, који је центрирао и изнудио аутогол Хумелса, на леви бок уврстио његовог имењака Диња.

Сва дешавања са "Пушкаш арене" можете да пратите на нашем сајту из минута у минут.

90 5. минут
Варан је у последњој секунди меча имао прилику, али је главом шутирао поред гола, а одмах затим је и завршен меч.
90. минут
Велики притисак Француза, али Мађарска успева да се одбрани.
82. минут
Мбапе је пропустио велику прилику, шутирао је Француз, али је одлично интервенисао Гулаши да би у наредном нападу засутавио и покушај Толисоа.
74. минут
Шалај је са 16 метара солидно шутирао, али је Љорис успео да одбрани.
66. минут
1:1!!! Гризман је донео изједначење Француској. Мбапе је на десној страни ушао у шеснаестерац, промешао одбрану Мађарске и убацио у средину, Орбан није добро реаговао и Гризману није било тешко да донесе изједначење.
59. минут
Дембеле погађа стативу.
57. минут
Прва измена у Француској, Дембеле мења Рабиоа.
51. минут
Солидан шут Погбе са скоро 20 метара, лопта одлази поред гола. Био би то много опасније да се Погба није оклизнуо приликом шут.
49. минут
Погба је снажно шутирао, али брани голман Мађарске.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 5. минут
Крај првог полувремена, Мађарска изненађујуће води против Француске.
45 2. минут
1:0!!! Мађарска води у Будимпешти, иако су Французи пропустили неколико сјајних прилика. Фиола је матирао Љориса полсе сјајног контра напада.
37. минут
Покушао је Погба из тешке позиције, али је погодио само спољни део мреже.
33. минут
Ређају се напади Француске, Мбапе је покушао после соло продора, али је шутирао поред гола.
31. минут
Најбоља прилика за Француску, Мбапе је одлично примио лопту и асистирао Бенземи који је из пуног трка шутирао тик поред стативе.
20. минут
Још једном Мбапе покушава главом после убацивања Бенземе, али лопта одлази преко гола.
17. минут
Други пут прете Французи, највиши у скоку је Мбапе после убацивања, али је главом шутирао поред гола.
13. минут
Прва прилика за Француску, Бензема је добро шутирао по земљи, али је одлично интервенисао голман Мађарске, Гризман је реаговао на одбитак, али је био у офсајду.
11. минут
Врло добар почетак Мађара, Французи потпуно безопасни.
7. минут
Миран почетак утакмице, за сада без шанси.
1. минут
Почео је меч.

И ПОЛУВРЕМЕ

МАЂАРСКА - ФРАНЦУСКА 1:0 (1:0)

СТАДИОН: Пушкаш арена.

СУДИЈА: Мајкл Оливер (Енглеска)

СТРЕЛЦИ: Фиола 45 2, Гризман 66.

МАЂАРСКА: Гулаши, Ботка, Орбан, Ат. Шалај, Нађ, Него, Кланхајслер (од 84. Ловренчич), Шафер (од 75. Шери), Фиола, Ад. Шалај (од 26. Николић), Салај

ФРАНЦУСКА: Љорис, Павар, Варан, Кимпембе, Дињ, Погба (од 76. Толисо), Канте, Рабио (од 57. Дембеле (од 87. Лемар), Гризман, Бензема (од 76. минута Жиру), Мбапе