ЧЕШКА ЛОКОМОТИВА ИЗГАЗИЛА ЛАЛЕ: Де Лихтов црвени пресудио, чека нас лудо четвртфинале ЕП-а

27.06.2021. 19:16 19:54
Gol za Češku
Гол за Чешку / Извор: Реутерс

Невероватно, али Данци и Чеси ће решити питање полуфиналисте.

Фудбалери Чешке су направили огромно изненађење и резултатом 2:0 елиминисали Холандију у осмини финала Европског првенства.

Једна класична успаванка у првом полувремену иако се није очекивало то од ове две репрезентације, нарочито Холандије. Свега пар полуприлика у првих 45 минута, једину праву шансу је промашио Барак за Чешку. Остало је 0:0.

Друго полувреме је кренуло веома бурно, прво мегаприлика за Малена, а онда црвени картон за Де Лихта у 55. минуту. Судија је гледао ВАР и тек након тога одлучио да покаже картон. Де Лихт је намерно играо руком као последњи играч одбране, није се имало другог решења.

Holandija - Češka
Холандија - Чешка / Извор: Реутерс

У 68. минуту - гол! Холеш се нашао на правом месту. Дочекао је лопту након гужве, свему је претходио слободњак. Врло миран и сигуран ударац главом, Чеси су повели 1:0. Отприлике 12 минута касније је управо Холеш направио сјајан трк кроз средину холандске одбране, додао Шику који није имао тежак посао. Матирао је Стекеленбурга и донео недостижних 2:0 за Чешку.

Тај резултат је остао до краја и Чешка је себи обезбедила дуел са Данском у четвртфиналу.

Цео ток меча можете видети испод:

Крај меча! Чешка је славила 2:0 против Холандије!

88'
Нема прилика у последњим минутима, без икаквих проблема Чеси чувају великих 2:0.
80'
ГООООООООООООООООЛ! Ево и другог поготка! Патрик Шик се дивно снашао након одличног трка Холеша и донео 2:0.

68'
ГОООООООООООООЛ! Холеш се нашао на правом месту. Дочекао је лопту након гужве, свему је претходио слободњак. Врло миран и сигуран ударац главом, Чеси воде 1:0.

65'
Мирно после црвеног картона. Квинси Промес је ушао у игру уместо Малена.
55'
Црвени картон за Де Лихта! Намерно је играо руком као последњи играч одбране, судија је гледао ВАР и није му опростио.
51'
Велика шанса за Малена, ишао је један на један са голманом. Ипак, кренуо је да га дрибла и лако му је чешки чувар мреже узео лопту.
46'
Први картон на мечу. Добија га Мамфрис.

Крај првог полувремена. Једно бледо и безидејно издање са обе стране и док се од Чеха тешко и очекивала течнија игра, може се рећи да су Холанђани подбацили у првих 45 минута. Резултат је 0:0.

38'
Барак! Каква шанса, Масопуст га је избацио у први план, Барак избио сам пред голмана, али је у последњем тренутку Де Лихт реаговао и скренуо лет лопте. Врхунска прилика.
31'
Мален је блокиран, шутирао је са десетак метара. Пети корнер за Холанђане.

28'
Патрик Шик је опробао ударац са око 20 метара. Хвата лопту Стекеленбург.
22'
Одличан напад Чешке. Соучек је на крају једва закачио лопту главом, да је мало боље успео то да уради Чешка би вероватно повела.

17'
Дамфрис је пробао са леве стране, али блокиран је његов ударац и то је једино битно што су Холанђани урадили засад.
10'
Доста мирна утакмица у првих десет минута. Чеси успевају да парирају Холанђанима у свим аспектима.
3'
Холеш је пробао са дистанце, али преко гола је отишла лопта.

18:00 Меч је почео!

У дуелу осмине финала Европског првенства састају се Холандија и Чешка. Холандија има максималан учинак у досадашњем делу Европског првенства, али ће се изабраници Франка Де Бура суочити са потпуно другачијим изазовом у осмини финала.

КВОТА КИДА! Да ли ће Лукаку бити НАЈБОЉИ СТРЕЛАЦ првенства - КЛАДИ СЕ

ХИТ СНИМАК ИЗ БУКУРЕШТА: Легендарни Француз остао закључан на тераси и дозива да му помогну (ВИДЕО)

ШОК ЗА ХРВАТСКУ: Најбољи играч "КОЦКАСТИХ" има КОРОНУ! Неће наступати у мечевима одлуке

Португалци нису убедљиви у групи, а нису ни могли да буду, с обзиром на то против кога су играли, док је Белгија према очекивањима лако прошла даље. Вечерас (21.00) ће један од ова два фаворита морати да напусти ЕУРО. Квота на победу Белгије је 2,55, на Португал 2,85, а на икс 3,20. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Белгија - Португал.

Први пут од старта турнира Холандија неће имати предност домаћег терена, пошто ће одмерити снаге са Чешком на „Пушкаш арени“ у Будимпешти. „Лале“ краси нападачка игра, постигли су осам голова у три меча, а сада их чека ривал који негује тврд фудбал - „кнедличке“ су до сада постигле три, а примиле два поготка.

Ове две селекције су чести ривали у квалификацијама за велика такмичења у минуле две деценије. Играли су и на шампионату Старог континента 2000 (1:0 за Холандију), док је 2004. Чешка била боља са 3:2 на првенству у Португалији.