ПРВО ПОЛУВРЕМЕ НУЛА, ДРУГО - ПЕТ ГОЛОВА: Холанђани и Украјинци очитали лекцију из нападачког фудбала (ВИДЕО)

13.06.2021. 22:43 22:54
Holandija - Ukrajina
Холандија - Украјина / Извор: Реутерс

Меч групе Ц на Европском првенству.

Фудбалери Холандије савладали су Украјину 3:2 у мечу Ц групе на Европском првенству.

Прво полувреме је готово комплетно протекло у знаку холандских напада. Шансе су машили Депај, Дамфрис, Вајналдум су имали више него изгледне шансе, али голман Бушчхан је вансеријским интервенцијама сачувао 0:0.

У другом полувремену - лудило! Холанђани су повели у 52. минуту преко Вајналдума, а већ седам минута kasnije Veghorst дуплира предност.

Многи су помислили да ће Украјинци да се предају после тог резултата, али ни близу. Прво Јармоленко магичним ударцем са дистанце смањује, а онда Јаремчук у 80. минуту изједначава на 2:2.

Холанђани су се тек тад поново пробудили и Дамфрис погађа у 85. минуту након центаршута, доноси коначних 3:2.

Цео ток меча погледајте у тексту испод.

КРАЈ!

85'
ЛУДНИЦА! ЛУДНИЦА! Погађа Дамфрис, Холандија поново води - 3:2!
80'
ГОООООООООООООЛ! Јаремчук! Изједначила је Украјина, невероватно. Ударцем главом је савладао ветерана Стекеленбурга и донео огромну радост својој нацији.

75'
КАКВА ГОЛЧИНА ЈАРМОЛЕНКА! Украјина смањује на 2:1.

59'
ГОООООЛ! Воде Холанђани 2:0! Veghorst је погодио мрежу, Украјинци тражили фаул у нападу пре тога, али Феликс Брих је неумољив! 2:0!

52'
ГОООООООООООООЛ! Вајндалдум погађа за 1:0! Центаршут са десне стране, голман Украјине је одбио лопту, на њу налетео нови фудбалер ПСЖ-а и сместио је под пречку! Холандија води.

Почело је друго полувреме.

Прво полувреме је завршено. Велики број шанси за Холандију, нису били безопасни ни Украјинци, али ипак без голова после 45 минута.

39'
Пуцао је јако Вајналдум, али прелепом интервенцијом је опет Украјинце спасио Бушчхан.
36'
Меч је високог интензитета иако још нема голова. Веома узбудљива партија и чини се да голова једноставно мора бити.
28'
Дивна шанса за Veghorsta, али спретно је реаговао Бушчхан.

Andrej Ševčenko, Frank De Bur
Андреј Шевченко, Франк Де Бур / Извор: Реутерс

21'
Смирила се игра после фуриозног почетка Холандије. Сада смо ушли у фазу кад и Украјина има своје покушаје, али је и даље без правих шанси за њих.

14'
Изашао је Зупков због повреде. У игри је Марлос.
8'
И Вајналдум је пробао из изгледне ситуације, али преко гола.

Memfis Depaj
Мемфис Депај / Извор: Реутерс

5'
Велика шанса за Дамфриса. Једна од најлепших акција на турниру досад, Дамфрис је био сам пред голом, али одбранио је украјински чувар мреже.
2'
Одмах опасан напад Украјинаца, а онда још опаснија контра Мемфиса Депаја. Сам се изборио за шансу, шутирао са око 20 метара, али успео је Стекеленбург да савлада његов ударац.

21:00 Меч је почео!

Трећи дан на Европском првенству се приводи крају, остао је меч између Холандије и Украјине у оквиру групе Ц.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Енглеска 1,73, Холандија 1,70, Аустрија 1,90! Нигде нећете моћи да нађете веће

ДРАГОВИЋ ОСТАО НА ЗЕМЉИ: Помоћ му се дуго указивала, а пре тога је био актер СТРАШНЕ ГРЕШКЕ (ВИДЕО)

ПАНДЕВ ЈЕ КЛАСА, АЛИ... Аустрија је квалитетнија, Арнаутовић ушао и решио меч (ВИДЕО)

Изабраници Франка Де Бура су фаворити у овој групи, како због квалитета састава, тако и због домаћег терена. Ипак, ослабљени су. Осим Вирџила ван Дајка који неће играти на целом првенству, није стигао да се опорави ни Матијас де Лихт, те ће Холанђани бити без двојице можда и кључних шрафова у одбрани.

То би могли да искористе момци које са клупе предводи Андреј Шевченко и који када имају дан могу да буду изразито ефикасни и незгодни по сваког противника.

Andrej Ševčenko
Андреј Шевченко / Извор: МН Press

Вечерас (23.00) почиње и Копа Америка - играју на папиру најјача селекција (Бразил) против најслабије (Венецуела). А притом су Бразилци и домаћини. Квота на кеца је 1,20, а на kombinazziju 1&3 1,77. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Бразил - Венецуела.

Поставе изгледају овако:

Холандија (3-5-2): Стекеленбург - Тимбер, Де Фрај, Блинд - Дамфрис, Де Рон, Вајналдум, Ф. Де Јонг, Ван Анхолт - Veghorst, Депај

Украјина (4-5-1): Бушчхан - Каравајев, Забарњи, Матвијенко, Миколенко - Зинченко, Сидорчук, Малиновски, Јармоленко, Зупков - Јаремчук

Главни судија је добро познати - Феликс Брих.

Што се тиче групе Ц, свој меч су већ одиграли Северна Македонија и Аустрија. Бољи су били Аустријанци резултатом 3:1.