ФУРИОЗАН ФИНИШ ПОРТУГАЛАЦА: Роналдо ДВОСТРУКИ стрелац у незаслужено УБЕДЉИВОЈ победи над Мађарском

15.06.2021. 17:45
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Реутерс

Меч Ф групе.

Португал је је са 3:0 савладао Мађарску на препуном стадиону у Будимпешти у оквиру првог кола шампионата Европе у фудбалу. Ово је незаслужено висока победа будући да је у 84. минуту било 0:0 када је лопта погодила Вилија Орбана и завршила у мрежи, а од тада је на терену постојала само једна екипа. Иначе у групу Ф поред ове две селекције се налазе Немачка и Француска.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Француска 2,85, Португалија 1,57!

ПАРТИЗАНОВ ДОКТОР ЈАСАН: Ериксен је УМРО на терену, његова каријера је ЗАВРШЕНА! (ВИДЕО)

СЛАВНИ СРПСКИ КАРДИЛОГ ИМА ДРУГУ ПРИЧУ: Ериксен ће МОЋИ да се врати на ТЕРЕН! Капи за нос могу изазвати СРЧАНи застој

Одлична утакмица у првих 45. минута пред препуним трибинама у Будимпешти. Није било превише прилика, али ритам није падао ниједног тренутка. Португалци су имали иницијативу већим делом, што на њихову жалост није резултирало поготком.

Жота је највише претио, али одбрана Мађарске на челу са голманом Гулијашијем је показала чврстину и упорност која краси само добро уигране екипе, што они дефинитивно јесу.

Кристијано Роналдо је кренуо у 43. минуту акцију петом и на крају добио лопту као на тацни на неких пет метара. Како није погодио ни њему вероватно никада неће бити јасно.

Мађарска - Португал 0:3 (0:0)

Стрелци: Гереиро 84, Роналдо (п) 87, 90. 2.

Судија: Џунејт Чакир (Турска)

Стадион: Пушкаш арена (Будимпешта)

Мађарска: Гулаши, Ботка, Орбан, Ат. Салаи, Нађ, Фиола, Шафер (од 65. минута Него), Клајнхеслер (Од 77. минута Сигер), Ловренчич, Р. Салаи (0д 77. минута Шон), Ад. Салаи.

Португал: Патрисио, Семедо, Дијаш, Пепе, Гереиро, Фернандеш, Карваљо, Данило, Б. Силва (од 71. минура Рафа Силва), Роналдо, Жота.

Наставак утакмице није донео смањење ритма. Видело се да обе екипе желе до три бода, а Мађари су показали да умеју чак и опасно да припрете.

Тражили су Португалци пенал у 76. минуту када је Фиола руком закачио лопту испред Кристијана Роналда. Онда су Мађари чак и постигли погодак у 80. минут, али он је оправдано поништен због офсајда.

Тада је уследио "блиц-криг" Португалаца. За само три минута одлучена је утакмица. Прво је Гереиро у 84. постигао гол уз мало среће, јер је лопта закачила Вилија Орбана и завршила у мрежи. Затим је како се кренуло са центра досуђен је пенал који је реализовао Кристијано Роналдо. Несрећни Орбан је направио фаул за настрожу казну. Ни ту није био крај мукама Мађара, јер је један од најбољих фудбалера свих времена у зауставном времену крунисао голом још једну акцију за на крају убедљивих, али и незаслужених - 0:3.

Нема никакве сумње да су Португалци и овог пута један од најозбиљнијих кандидата да на крају дођу до титуле шампиона Европе, али је некако утисак да је овог пута конкуренција доста јача, него што је то случај био сада већ пре пет година када су Кристијано Роналдо и другари дошли до наслова првака, и то пошто су у финалу савладали фаворизовану селекцију Француске, пошто је после продужетака било 0:1.

Ток меча испратите овде

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. 2.
Кристијано Роналдо опет тесе мрежу, али чека се провера да ли је био офсајд. После феноменалне акције затресао је мрежу и запечатио судбину Мађара, јер је судија показао на центар - 0:3.
90. минут
Играће се још пет минута
87. минут
Вили Орбан је постао трагичар. Направио је пенал, а Кристијано Роналдо то није пропустио да реализује 0:2

84. минут
ГОООЛ!!! Португал води. Срећа је била уз гостујући тим. Лопта је после шута Герера закачила играча Мађарске Вилија Орбана и завршила у мрежи
80. минут
Шон постиже гол за Мађарску!!! Судија показује да је офсајд и био је у праву
76. минут
Фиола руком скида лопту испред Роналда. ВАР ће пресудити. Одлука је нема пенала
73. минут
Добра контра Мађара, али није било опасности. Још једна прилика за Мађаре, бране се Португалци.
67. минут
Бруно Фернандеш добро пуца из даљине и биће корнер. Ништа овога пута после ударца из угла
62. минут
Мађари се боре као лавови. Навијачи их носе, а све више крећу и ка нападу
56. минут
Нова прилика за Мађарску! Адам Салај опет пуца из даљине, али опет није било тешко зауставити ту лопту
49. минут
Адам Салај шутира из даљине, али директно у голмана
47. минут
Пепе је добро покушао главом, али феноменална одбрана голмана Мађарске је спречила погодак
46. минут
Настављена је утакмица. Нема измена у тимовима

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМА

43. минут
Обукао се Роналдо!!!! Промашио је са ивице петерца зицер. Овако нешто му се вероватно није догодило више од пар пута у каријери
40. минут
Жота је опет хтео сам и пуцао је из окрета право у голмана
38. минут
Жота као да је у њега ушао неки анонимус не прихвата лопту и шанса пропада
36. минут
Адам Салај је вешто дриблао између тројице и на крају га је Фернандеш морао да га фаулира. исти играч је после слободног ударца пуцао главом, али није било потешкоћа за Патрисиа
30. минут
Превисока лопта за Роналда, али показао је колико је надмоћан у односу на противника
26. минут
Бернардо Силва се преиграо, јер је кренуо у дриблинг и избијена му лопта иако је био у изгледној ситуацији
18. минут
Врхом копачке је шутирао Кристијано Роналдо и намучио је Гулашија. Одбранио је голман Мађарске, али и да није не би било гола, јер је Португалац био у офсајду.

Роналдо је постао први играч који је наступио на пет Европских шампионата

15. минут
Какав судар, Семедо је летео као гимнастичар, али срећом атерирао је на руку, а не на главу

Mađarska - Portugal
Мађарска - Португал / Извор: Реутерс

7. минут
Препун је стадион и феноменалан атмосфера у Будимпешти
5. минут
Шанса за португал, Жота је пуцао са ивице шеснаестерца, али дивна парада голмана Мађарске је спречила погодак