НИЈЕ ШМАЈХЕЛ ЧУДОТВОРАЦ: Енглеска је у финалу Европског првенства!

07.07.2021. 20:37 08:56
eNGLESKA
еНГЛЕСКА / Извор: Реутерс

Лудница на Вемблију

Репрезентација Енглеске други је финалиста Европског првенства! Популарни Горди албио савладао је Данску тек након продужетка резултатом 2:1 (1:1).

БОНУЋИ: Да зграбимо трофеј који нам бежи 50 година

ПИКЕУ ТЕШКО ПАО ПОРАЗ ШПАНИЈЕ: Предлаже промену система извођења пенала (ФОТО)

МАНЋИНИ: Патили смо, Шпанија нас је изненадила саставом, али смо заслужено у финалу

Меч на Вемблију био је занимљив од првог судијског звиждука. Играло се отворено на обе стране, а први су се на Вемблију радовали Данци. Дамсгард је у 30. минуту феноменално погодио из слободног ударца са 25 метара, голман Пикфорд је својом парадом само улепшао гол офанзивца Сампдорије.

Енглези су наставили у истом ритму, Шмајхел је у 38. минуту одбранио зицер Стерлингу. Међутим, само 60 секунди касније, Каспера је савладао његов капитен – Симон Кјер. Сака је одлично пробио са десне стране, убацио лопту у петерац коју штопер Милана убацује у сопствену мрежу.

У другом полувремену гледали смо доминацију Енглеске, Стерлинг и Кејн су у неколико наврата имали одличне прилике, али Шмајхел је бранио као у сезони када је са Лестером освојио Премијер лигу. Син легендарног Петера доводио је цео Вембли до лудила. Бравурозним интервенцијама је држао Скандинавце у игри. Практично је сам одвео своју репрезентацију у продужетке.

А тамо, у 104. минуту, Стерлинг пада у шеснаестерцу, судија Макели показује на белу тачку. Једанаестерац који је извео Хари Кејн је одбранио Шмајхел, међутим, лопта се идеално одбила голгетеру Тотенхема којем није било тешко да је спроведе у празну мрежу за коначних 2:1.

Енглеска ће за наслов најбоље репрезентације Старог континента играти против Италије. Меч је на програму у недељу од 21 час.

120. минут
КРАЈ УТАКМИЦЕ! Енглеска - Данска 2:1.
113. минут
Енглеска жели и трећи погодак. Данци су евидентно уморни.
ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК!

104. минут
ГООООЛ! Хари Кејн је промашио пенал, али је онда из поправног савладао Шмајхела - 2:1.

102. минут
Пенал за Енглеску! Јенсен је срушио Стерлинга у шеснаестерцу.

94. минут
Још једна фантастична интервенција Шмајхела након ударца Стерлинга.

ГЛЕДАЋЕМО ПРОДУЖЕТКЕ!
Енглеска - Данска 1:1.

90. минут
Играће се још 6 минута.

79. минут
Кристијансен напушта игру због повреде. Њега мења Андерсен.

76. минут
Енглеска дефинитивно не жели продужетке. Домаћи имају иницијативу, Данци своју шансу чекају из контранапада.

69. минут
И Горди албион врши промене у екипи. На терену је Грилиш, на клупу се преселио Сака.

67. минут
Трострука измена у Данској. Норгард, Полсен и Вас мењају Долберга, Дамсгарда и Стригера.

55. минут
Још једна изузетна одбрана Шмајхела! Мегвајер је запретио главом, али дански чувар мреже је бриљантан.

51. минут
Долберг је распалио са ивице шеснаестерца. Пикфорд одлично реагује.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

39. минут
ГОООООЛ! Сака је прошао по десној страни и убацио лопту у петерац. Кјер је желео да интервенише, али погодио је своју мрежу.
38. минут
Невероватна одбрана Шмајхела! Каспер је са неколико метара одбранио шут Стерлинга.
30. минут
ГОООООЛ! Феноменалан погодак Дамсгарда из слободног ударца са 25 метара.
25. минут
Одлично је гађао Дамсгард. Међутим, ударац офанзивца Сампдорије завршава поред леве стативе.
15. минут
Покушао је Хојбјерг са дистанце, а онда је и Брајтвајт запретио након грешке Пикфорда. Корнер за Данце.

13. минут
Лош ударац Стерлинга са 10-так метара. Шмајхел рутински хвата лопту.

6. минут
Јако леп центаршут Кејна, тражио је нападач Стерлинга. Мало је недостајало да ова замисао прође.