МОРАТА ОД ЈУНАКА ДО ТРАГИЧАРА: Италија после пенала прошла у финале Првенства Европе

06.07.2021. 21:46
Italija - Španija
Италија - Шпанија / Извор: Реутерс

Драма.

Фудбалска репрезентација Италије играће у финалу овогодишњег Европског првенства. Изабраници Роберта Манћинија славили су против Шпаније на Вемблију (Лондон) после извеђења пенала (4:2), а у регуларном току и после 120 минута било је 1:1. Трагичар је био Алваро Мората који је промашио подлучујући пенал, а био је на прагу да буде јунак јер је само 18 минута по уласку на терен изједначио резултат и тако увео меч у продужетке.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Италија 2,65, Аргентина 1,95!

ВЕЛИКИ УДАРАЦ ЗА ФУРИЈУ: Шпанци ОСЛАБЉЕНИ пред полуфинале!

БОНУЋИ ЗНА РЕЦЕПТ ЗА ФИНАЛЕ: Италија мора да одигра као претходних 30 утакмица

Тврдо и борбено, као што се очекивало, ушли су Шпанци и Италијани у окршај. Конкретнији у првом полувремену били су Енрикеови изабраници, који су преко Олма и Ојарзабала претили Донаруми. Чувар мреже Азура, ипак, успешно је укротио њихове ударце, не дозволивши да се резултат на семафору промени.

Италијани су само преко Инсињеа и Емерсона угрозили два пута гол Унаи Симона, међутим, премало од селекције која је играла најлепши фудбал у досадашњем делу такмичења. Тек у 52. минуту забележен је први шут Италије у оквир гола, учинио је то Федерико Кијеза, али је голман Фурије добро реаговао.

ИТАЛИЈА - ШПАНИЈА 1:1 (0:0) ПОСЛЕ ПЕНАЛА 4:2

Стадион: Вембли (Лондон).

Стрелац: Кијеза 60. - Мората 80.

Пенали: Локатели - промашај, Олмо - промашај, Белто 1:0, Морено 1:1, Бонући 2:1, Алкантара 2:2, Бернардески 3:2, Мората - промашај, Жоржињо 4:2.

Судија: Феликс Брих (Немачка).

Жути картони: Бускетс 51. (Шпанија) , Толои 98. (Италија), Бонући 118. (Италија)

ИТАЛИЈА: Донарума – Ди Лоренцо, Бонучи, Кјелини, Емерсон (74. Толои) – Верати (74. Песина), Барела (85. Локатели), Жоржињо – Кјеза (107. Бернардески), Инсиње (85. Белоти), Имобиле (61. Берарди).

ШПАНИЈА: Симон – Азпиликвета (85. М. Љоренте), Лапорт, Гарсија (109. Торес), Алба – Бускетс (106. Алкантара), Коке (70. Родри), Педри – Олмо, Ојарзабал (70. Морено), Торес (62. Мората).

Што није успео тада, наследник легендарног нападача Азура Енрикеа учинио је осам минута касније. Милиметарски прецизан ударац, после сјајне акције коју је почео Верати, завршио је иза леђа шпанског голмана, за делиријум одушевљења италијанских фанова на Вемблију – 1:0.

Када су сви мислили да Италија сигурно иде у финале, Мората је показао да је врхунски нападач. Само 18 минута провео је на терену нападач Јувентуса када је погодио у најважнијем тренутку за Шпанце. Олмо је асистирао Морати у шеснаестерцу, овај је примио лопту и рутински погодио за изједначење у 81. минуту.

До краја регуларног тока изгледало је као да сви желе да што пре почну продужеци.

У првих 15 минута надокнаде Шпанци су имали две полуприлике, али добро су тада реаговали голман и одбрана Италије. Други продужетак је донео поништен гол Италије и може се рећи да су сви били срећно што се дошло до пенала.

Сва дешавања са полуфинала можете да пратите на нашем сајту из минута у минут.

Први ће шутирати Италијани и то на гол где се налазе навијачи са Апенина

120. минут
Крај. Пенали ће одлучити ко ће у финале Шампионата Европе
115. минут
Води се велика битка, али нико не жели да допусти да због неке грешке испадну са Шампионата
110. минут
Берарди је из тешке ситуације погодио мрежу, али гол је оправдано поништен због офсајда
108. минут
Коначно и Италијани прете, али Бернардески који је ушао пре минут није успео лепо да проследи лопту.
105. минут
Завршен је први продужетак.
101. минут
Нова гужва пред голом Донаруме, али Италијани су успели да избаце лопту далеко у поље.
97. минут
Карамбол у шеснаестерцу Италије. Донарума је био присебан и остало је 1:1.
91. минут
Почео је први продужетак
КРАЈ УТАКМИЦЕ. Гледаћемо продужетке на Вемблију.
90. 2. минут
Толои у празан простор, Унаи Симон је био присебан и покупио лопту.
90. минут
Тражили су Шпанци пенал сматрајући да је Кјелини играо руком у шеснаестерцу, али је Брих само одмахнуо руком.
90. минут
Играће се још три минута у судијској надокнади времена.
88. минут
Мората је био у шеснаестерцу Азура, али му је побегла лопта и завршила ван терена.
87. минут
Педри је добио ударац од Жоржиња. Фаул за Шпанију.
85. минут
Нове промене. Код Италије, Барела и Инсиње су изашли, уместо њих играће Локатели и Белоти, код Шпаније Аспиликуету је заменио Љоренте.
81. минут
ГООООООООООООООООООЛ!!!!! Шпанија је изједначила на 1:1, Мората је стрелац. Само 18 минута провео је на терену нападач Јувентуса и погодио у најважнијем тренутку за Шпанце. Олмо је асистирао Морати у шеснаестерцу, Алваро примио лопту и рутински погодио. Идемо испочетка!

80. минут
Сјајна прилика за Берардија, "пуцао" је са ивице шеснаестерца по земљи, Унаи Симон је био на месту.
77. минут
Мората је покушао да центрира унутар шеснаестерца, али је изблокиран и Шпанија је извела корнер, који је завршен неуспешним покушајем.
74. минут
Нове измене на обе стране: код Италије изашли су Верати и Емерсон, а ушли Песина и Толои, док су код Шпанаца пре тога уместо Кокеа и Ојарзабала на терену Родри и Морено.
68. минут
Чим је крочио на терен, Берарди је имао прилику. Асистирао му је Кијеза, а нападач Сасуола тукао у добро постављеног Унаија Симона.
66. минут
Севнула је "бомба" Олма по земљи са дистанце и прохујала поред стативе гола Донаруме.
65. минут
Најбоља прилика за Шпанију на мечу, Коке је одлично центрирао, али је Ојарзабал промашио главом убачену лопту и зицер је отишао у неповрат.
61. минут
Две измене, по једна на обе стране. На терену су Берарди у Италији и Мората у Шпанији, уместо Имобилеа и Ферана Тореса.
60. минут
ГОООООЛ!!! Италија води 1:0 голом Кијезе! Одлична акција, Верати је проследио лопту у шеснаестерац, а Федерико Кијеза мајсторским ударцем погодио за предност Италије, која је на најбољем путу за финале Европског првенства!
58. минут
Добар ударац по средини гола Ојарзабала, лак плен за Донаруму.
57. минут
Центаршут Емерсона по земљи прочитао је Гарсија и изблокирао овај убачај.
55. минут
Припрема се прва измена у Италији, поред аут линије је Берарди.
51. минут
СЈАЈНА ШАНСА ЗА ШПАНИЈУ! Бускетс је шутирао са ивице шеснаестерца, лопта је отишла непосредно изнад пречке. На другој страни Кијеза је послао лопту кроз ноге Алби, али је Симон укротио његов ударац са неких 12-13 метара.
49. минут
Оштар центаршут у казнени простор Олма, Ди Лоренцо је уклизао и избацио у корнер лопту. Исти је извео Коке, дефанзивци Италије су изнели лопту. На крају прекршај Бускетса на Имобилеу због кога ће добити први жути картон на мечу.
49. минут
Упоран је био Имобиле, изборио се за шут поред чувара, али је његова намера завршила ударцем поред гола.
47. минут
Велика грешка Унаи Симона, петљао је и на крају поклонио Италијанима корнер. Инсиње га је слабо извео.
48. минут
Феран Торес је ухваћен у офсајду.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.
45. минут
Каква шанса за Италију: Инсиње је у шеснестерцу додао Емерсону, чији је ударац завршио тик изнад горњег дела стативе Унаи Симоновг гола.
43. минут
Нема узбуђења у финишу полувреме, темпо је пао.
40. минут
Прекршај Бареле над Бускетсом. Протествовали су Италијани, али узалуд.
39. минут
Добар напад Шпаније, лопта је дошла на страну до Ојарзабала, међутим, уследио је неконтролисан шут небу под облаке.
35. минут
Последње упозорење за Ди Лоренца, опет је фаулирао Тореса и Брих га је опоменуо да ће за следећи сличан такав добити жути картон.
33. минут
Нови покушај Данија Олма, овог пута са дистанце фијукнуо је далеко изнад Донарумине пречке.
31. минут
Ди Лоренцо и Феран Торес воде прави "рат", сада је Шпанац фаулирао Италијаном.
30. минут
Припрема се измена у репрезентацији Италије. Изгледа да се Кијеза повредио.
27. минут
Опет греше Италијани и дозвољавају Шпанцима да створе прилику. Олмо је поново могао да доведе госте у вођство, међутим, изблокиран је од стране дефанзиваца Азура.
25. минут
Прете коначно и Шпанци - најбоља прилика за Црвену фурију, Дани Олмо је тукао у шеснаестерцу, а Донарума фантастичном интервенцијом спречио да лопта заврши у његовом доњем десном углу.
21. минут
Озбиљна шанса за Италију: каснио је Аспиликуета, Имобиле се добро заградио и додао Барели који је компликовао, оклевао и није упућен чак ни шут према Унаи Симону.
21. минут
Прекршај над Вератијем, Азури крећу у нови напад са своје половине.
18. минут
Прекршај за Италијане, слободан ударац извео је Инсиње, али је Унаи Симон био опрезан и истрчавањем покупио лопту.
14. минут
Лош ударац Ферана Тореса са дистанце.
10. минут
Одличну прилику имао је Ојарзабал, лопта је стигла до нападача Фурије од стране Педра, међутим, није се снашао у завршници и лоше је шутирао. Довољно да одбрана Азура прочита његову намеру.
4. минут
Први напад Италијана преко Бареле завршен је ударцем фудбалера Интера, који је завршио на стативи. Ипак, помоћни судија је сигнализирао офсајд, па и да је био гол, не би био признат.