ГРУПА "Д": Хрвати се ПРОВУКОШЕ, еврогол Модрића и мајсторија Перишића ОТПИСАЛИ Сукњице! Стерлинг СРУШИО Кнедличке

22.06.2021. 22:48
fudbalska reprezentacija Hrvatske
фудбалска репрезентација Хрватске / Извор: Реутерс

Све три селекције иду у осмину финала.

Фудбалске репрезентације Енглеске, Чешке и Хрватске играће у осмини финала Европског првенства. Горди Албион је победио Кнедличке у међусобном дуелу, који је одлучивао о првој позицији са 1:0, голом Рахима Стерлинга у 12. минуту, док су вицешампиони света „преживели“ пакао Хемпдена и у директном дуелу преко Шкотске тријумфом од 3:1 дошли до друге позиције, претекавши чешку селекцију, али и једни и други настављају такмичење.

СПЕКТАКЛ У ЗАВРШНИЦИ: Влада Велике Британије потврдила, 60.000 навијача на финалу Европског првенства

МОТИВ ВИШЕ: Италијани сазнали премије за освајање Европског првенства

УЕФА ЗАБРАНИЛА ДУГИНЕ БОЈЕ НА МЕЧУ У МИНХЕНУ: Ипак, Немци ће "Алијанц арену" ОБОЈИТИ

Вицешампиони света Хрвати вечерас (21.00) морају да победе Шкотску јер ће се у супротном опростити од ЕУРО већ после такмичења по групама. А Шкоти су пуни самопоуздања после ремија с Енглеском… Квота на Хрватску је 2,40, на икс 3,30, а на двојку 3,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Хрватска - Шкотска.

Током целог меча, Хрвати су имали контролу, до водећег гола дошли преко Влашића, док је наду Шкотима вратио Мекгрегор изједначивши у финишу првог полувремена.

Квалитет гостујућег састава дошао је до изражаја у наставку, када су евроголом капитена Луке Модрића и сјајним поготком главом Ивана Перишића решили све дилеме, односно, обезбездили освајање четвртог бода, који гарантује улазак међу 16 најбољих селекција на Старом континенту.

Победник ове групе иде на другог из Групе Ф, у којој су води Француска са 4 бода, по три имају Немачка и Португал, док Мађарска има један поен. Другопласирани из "Д" групе играће против другог из Групе "Е" у којој су Шведска (4), Словачка (3), Шпанија (2) и Пољска (1).

Како је меч текао, прочитајте у наставку текста.

Пред последње коло, у најповољнијем положају су Чеси и Енглези, које би и пораз у међусобном окршају, одвео у осмину финала, док Хрватска нема избора.

Вицешампион света мора да победи Шкотску како би се пласирао даље, али исто желе и Сукњице, којима је пут међу 16 најбољих и даље отворен, само у случају тријумфа.

Сва дешавања са оба меча, Енглеска - Чешка и Хрватска - Шкотска, можете да пратите на нашем порталу из минута у минут.

КРАЈ МЕЧА
Хрватска је у осмини финала, заједно са Енглеском и Чешком. У том дуелу славили су домаћини голом Стерлинга са почетка утакмице.

90. минут
Играће се још четири минута у Шкотској.
87. минут
Хрвати рутински приводе меч крају.
86. минут
Прекршај над Ковачићем, после старта Дајкса остао је на трави.
80. минут
Стрелца трећег гола за Хрватску, Ивана Перишића заменио је Анте Ребић.
77. минут
Све је готово, Хрватска води са 3:1 и елиминисаће Шкотску из наставка Европског првенства. Иван Перишић је одлично одреаговао трзајем главом и у скоку поред чувара послао лопту иза Маршала, постигавши девети гол на великим такмичењима.

76. минут
Уместо Влашића на терену је Иванушец.
62. минут
ПОНОВО води Хрватска. Модрић је стрелац: целу акцију је започео Перишић, кратко додао Ковачићу, који је одмах одиграо повратну Луки на ивици казненог простора, а везиста Реала сјајним ударцем десном спољном донео нову предност вицешампионима света - 1:2.

59. минут
Мекгину се указала шанса, нашао се испред Ливаковића после убачене лопте, али је лоше захватио исту левицом и "зицер" је пропао.
56. минут
Перишић је имао прилику, добро је шутирао главом, али је Маршал био опрезан и феноменалном интервенцијом спречио вођство Хрвата.
53. минут
Корнер за Хрватску извео је Модрић, интервенисао је Дајкс главом.
47. минут
Гвардиол и Маршал су после судара остали на трави. После интервенције лекара, обојица су се придигли и наставиће меч.
46. минут
Почела су друга полувремена.
45. минут
Крај првог полувремена и на Хемпдену. Овај резултат избацује са Европског првенства и Шкотску и Хрватску.
45. минут
Завршено је прво полувреме у Лондону. У Шкотској се игра још 30 секунди.
44. минут
Погрешио је Ливаковић у истрчавању приликом боксовања лопте, али су Хрвати имали среће.
42. минут
ГОООООООООООЛ Шкотска је изједначила голом Мекгрегора!!!! Првенац није могао да дође у бољем тренутку, Ловерн и Влашић су избацивали лопту, затим и Вида, који је послао лопту на ногу Калума Мекгрегора, а овај прецизним ударцем по земљи са око 18 метара савладао Ливаковића. Шкоти су сада на егалу 1:1.

40. минут
Перишић је имао лепу прилику за Хрватску, изборио се за шут са леве стране, али непрецизно тукао.
38. минут
Сада су Енглези могли да дуплирају предност. Вацлик је био јунак Чешке, после несмотрене реакције Цоуфала који је могао да постигне аутогол. Дефанзивац је неспретно захватио лопту после центаршута Шоа, али се голман Кнедлички није дао изненадити.
37. минут
Чешка је могла до изједначења. Ударац Соучека из одбитка, после интервенције главом Шоа, отишао је мало поред Пикфордове стативе.
34. минут
После само 60 секунди на терену, Мекена је у првом контакту са противничким играчем зарадио жути картон.
33. минут
Измена у Шкотској, уместо повређеног Гранта Хенлија на терену је Скот Мекена.
29. минут
Сада прете Чеси, Томас Холес је шутирао у леву страну, али му је Пикфорд прозрео намеру и сјајно обранио, пославши лопту у корнер
27. минут
Имали су Енглези сјајну прилику преко Кејна, примио је лопту и шутирао у десни угао, Вацлик се извио колико је дуг и спасио већ виђен погодак.
26. минут
Ако Хрватска уђе у осмину финала, Дејан Ловрен неће моћи да помогне саиграчима, јер је добио други жути картон на Шампионату.
25. минут
У мечу Енглеска - Чешка нема великих узбуђења, ни промене резултата.
24. минут
Мекгин је шутирао, а Ливаковић морао да се помучи и интервенише. Одлична прилика за Сукњице да дођу до изједначења.
17. минут
ГООООЛ и на Хемпден парку!!! Одмах после вођства Енглеза, повели су и Хрвати. Перишић је главом одиграо у шеснаестерцу Николи Влашићу,па надапачу московског ЦСКА није било тешко да погоди за предност гостију - 1:0 за Хрватску.

12. минут
ГООООООООЛ на Вемблију! Енглеска води, Стерлинг је из поправног био прецизан! Цео напад почео је од Кејна, који је додао Грилишу на бок, уследио је центаршут у шеснаестерац, где је Рахим Стерлинг био највиши и сместио лопту у мрежу Чеха 1:0!

6. минут
Доминик Ливаковић је сачувао Хрвате, после центаршута Мекгина, голман гостију је одбранио и избацио лопту у корнер. У наставку акције, Робертсон је центрирао, а одбрана Хрватске интервенисала на време.
2. минут
Енглеска је могла до вођства против Чешке, Стерлинг је лепо лобовао Вацлика,али је његов ударац зауставила статива. Сјајна прилика за домаћина.

1. минут
Два корнера извела је Шкотска преко Робертсона, али није било опасности за одбрану Хрватске.