ДУБРАВКА ОД ЈУНАКА ДО ТРАГИЧАРА: Шведска са беле тачке уписала први тријумф на Европском првенству (ВИДЕО)

18.06.2021. 14:58 19:28
mARTIN duBRAVKA
мАРТИН дуБРАВКА / Извор: Реутерс

Скандинавци однели бодове из Санкт Петербурга.

Фудбалери Шведске савладали су Словачку резултатом 1:0 (0:0) у другом колу групе "Е" Европског првенства. Скандинавска селекција је до прве победе на турниру стигла голом Емила Форсберга са беле тачке.

НА ПОМОЛУ ВЕЛИКА ПРОМЕНА: Уместо на Вемблију, финале Еура у нашем комшилуку, на крцатом стадиону (ФОТО)

РОНАЛДО НАЉУТИО УЕФА: Донето правило о склањању пића на конференцијама за медије

ГЕСТ ВРЕДАН ПОМЕНА: Данци и Белгијанци прекинули меч у част Кристијана Ериксена (ВИДЕО)

Марек Хамшик и његови саиграчи су на терен Гаспром арене изашли са идејом да не прими гол. Дефанзивна линија је изгледала веома организовано, а када би "заспала", Мартин Дубравка би заблистао.

Голман Њукасла је у неколико наврата доводио Швеђане до лудила. Сјајним интервенцијама је до лудила доводио Александера Исака и Лудвига Аугустинсона.

Међутим, танка је линија измешу хероја и трагичара. Дубравка је у 77. минуту несмотрено оборио Кваисона у шеснаестерцу, два минута касније, Емил Форсберг је био прецизна са беле тачке.

До краја сусрета гледали смо јалове атаке Словака, Робин Олсен је практично био без посла.

Швеђани после два кола имају четири бода, популарна Репре је остала на три. Последње коло у групи "Е" одлучиће директног учесника осмине финала, док ће трећепласирани чекати расплет у осталим мечевима на турниру.

90 5. минут
Крај утакмице! Шведска - Словачка 1:0.
90. минут
Играће се још пет минута.
77. минут
ГООООЛ! Форсберг је сигуран са једанаест метара - 1:0.

75. минут
Дубравка је оборио Кваисона у шеснаестерцу, судија је оправдано показао на белу тачку.
71. минут
Исак је перфектно прошао неколико играча и шутирао у ближи угао. Дубравка је још једном спасио своје саиграче.
59. минут
Каква интервенција Дубравке. Аугустинсон је сјајно покушао главом, али голман Њукасла је спасио Словачку. Једна од одбрана турнира.
50. минут
Дуда је опалио са 20-так метара. Међутим, лопта одлази високо преко гола.
45. минут
Крај првог полувремена! Шведска - Словачка 0:0.
32. минут
Прилично мирна утакмица. Словаци очигледно имају једну жељу - одбранити своју мрежу.
15. минут
Покушавају Швеђани, али за сада одбрана Словачке на челу са Шкринијаром отклања сваку опасност.