НЕМА ЕРИКСЕНА, ИМА ДОЛБЕРГА: Катастрофа Велса! Данска је први учесник четвртфинала Европског првенства (ВИДЕО)

26.06.2021. 17:37 19:55
Kasper Dolberg
Каспер Долберг / Извор: Реутерс

Велс без шансе.

Фудбалери Данске славили су 4:0 против Велса у мечу осмине финала Европског финала.

Почетак првог полувремена је обележила доминација Велса. Неколико лепих покушаја су имали, али без праве велике шансе. Данци су онда постали далеко конкретнији, а све је крунисано дивним поготком Каспера Долберга у 27. минуту.

Vels - Danska
Велс - Данска / Извор: Реутерс

Резултат је остао 1:0 до полувремена, мада је репрезентација Данске могла већ тад да увећа предност.

То је урадила, али почетком другог дела меча кад је поново Долберг погодио мрежу. Велшани су се бунили како је Симон Кјер почетком акције направио фаул, међутим ВАР је потврдио супротно.

Велс је пао у игри после другог гола Данаца, није деловало ни у једном тренутку да могу до изједначења. Све је решио Меле феноменалним ударцем левом ногом у 89. минуту и донео 3:0. До краја је и Хари Вилсон добио црвени картон и тако додатно "уканалио" своју екипу, а онда Брајтвајт запечатио све. ВАР је пресудио да нема офсајда и 4:0 за Данску је коначан резултат меча.

Цео ток меча можете прочитати у тексту испод:

Крај меча! Данска је славила 4:0 против Велса и пласирала се у четвртфинале Европског првенства.

90 5'
ГОООООООООЛ! Невероватно. Судија је прво донео одлуку како је Брајтвајт постигао гол из офсајда, али онда је ВАР рекао - НЕ! Чак 4:0 за Данску.
90 1'
Директан црвени картон за Харија Вилсона. Заиста непотребан старт.
89'
ГООООООООООЛ! Меле! 3:0 - све је решено, Данска иде у четвртфинале.

86'
Два велика промашаја Данаца. Прво Брајтвајт, па Андерсен, сами су били пред голом, али ниједном лопта није завршила у мрежи.
85'
Велс потпуно импотентан у нападу, као да нема више никакве наде у њима да могу до голова.
80'
Одличан продор снажног Корнелијуса кроз средину. На крају је чак извукао жути картон за Брукса. Данска све ближа проласку у четвртфинале.

70'
Изашао је Долберг из игре. Овације за њега са "Јохан Кројф арене", велики је миљеник публике будући да је раније наступао за Ајакс.
65'
Статива! Атрактиван покушај Јенсена да изненади Ворда наводним центаршутем, а заправо врло лепо заврнутим ударцем ка голу.
60'
Вестергорд покушава са дистанце, мало га је понела атмосфера. Без веће опасности.

53'
Бејл је скинуо лопту са главе Муру. Могла је то бити стопостотна шанса за Велс, али капитен је заказао.
48'
ГООООООООЛ! Опет Долберг! Сјајно је прошао Брајтвајт по десној страни, центрирао, а онда на одбитак налетео Каспер Долберг за 2:0.

Почиње друго полувреме! Нема измена.

Крај првог полувремена. Данска води против Велса 1:0 поготком Каспера Долберга.

45 1'
Лепа прилика за Мелеа, сам је био у казненом са леве стране, али погодио је спољни део мреже.
41'
Принудна измена у селекцији Велса! Робертс се повредио у покушају да дође до једне лопте. Уместо њега је морао да уђе играч Ливерпула Нико Вилијамс.

40'
Мур је добио жути картон и он неће моћи да наступи у евентуалном четвртфиналу за Велс.
32'
Умало нови гол Долберга. И то би био прилично атрактиван, петом, али је Ворд одбранио.
27'
ГОООООООООЛ! Мајсторија Каспера Долберга! Какав ударац са преко 20 метара, у малу мрежу је погодио! Без икаквих шанси Ворд, Данска води 1:0.

18'
Три узастопна корнера за Данце, али успева некако екипа Велса да се одбрани.

Garet Bejl
Гарет Бејл / Извор: Реутерс

10'
Прва добра шанса на мечу, Бејл је гађао са мање од 20 метара. Имао је отворен простор за шут, лепо је циљао, али ипак за неколико центиметара је лопта прошла поред стативе.
5'
Велс је прво имао слободан ударац са стране, а онда и корнер. Без праве прилике, али види се да ће ова екипа покушати преко центаршутева да дође до прилике за гол.

18:00 Меч почиње!

Фудбалске селекције Велса и Данске отварају осмину финала на Европском првенству.

ЕКСПРЕСНО: Македонци нашли новог селектора (ФОТО)

СКАНДАЛ НА ЕУРУ: Меч Мађарска-Немачка под ИСТРАГОМ! (ФОТО)

ЈАУЦИ И ОЧИ ПУНЕ СУЗА: Француска ДЕСЕТКОВАНА против Швајцарске! Напустио је тренинг ПЛАКАЈУЋИ (ВИДЕО)

Упркос великом пеху и одсуству најбољег фудбалера Кристијана Ериксена, Данци су смогли снаге да у последњем колу прегазе Русију и пласирају се међу 16 селекција на Шампионату Старог континента.

Насупрот Скандинавцима, Велс је то учинио много раније, па ни пораз у последњем мечу са Италијанима није омео Змајеве да направе велико изненађење уласком у осмину финала.

Сада их чека много тежи посао, јер су Данци по појединцима у играчком кадру, али и квотама далеко већи фаворити у односу на Велшане.

Jusuf Poulsen
Јусуф Поулсен / Извор: Реутерс

Италија је највише показала у првој фази ЕУРО, млела је ривале, није примила гол, и зато је фаворит вечерас (21.00) против Аустрије које је такође оставила добар утисак. Квота на Италију је 1,53, на икс 3,90, а на Аустрију 7,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Италија - Аустрија.

Селектори су се одлучили за наредне саставе:

Велс: Вард – Робертс, Мефам, Родон, Дејвис – Морел, Ален – Џејмс, Рамзи, Бејл – Мур.

Данска: Шмајхел – Кристенсен, Кјаер, Вестергард – Стригер-Ларсен, Хојбјерг, Дилејни, Меле – Дамсгард, Брајтвајт, Долберг.

Изненађење у постави Данске јесте изостанак Јусуфа Поулсена, кога нема чак ни на клупи. Вероватно је у питању нека повреда о којој се до сада није много знало.