ЕУРОБАСКЕТ 2017: Јачи од Руса - Орлови У ФИНАЛУ! (ФОТО)

15.09.2017. 22:12
Bogdan Bogdanović i Boban Marjanović
Богдан Богдановић и Бобан Марјановић / Извор: МН Press

У недељу од 20.30 часова са Словенијом за златну медаљу.

Репрезентација Србије успела је да се после осам година пласира у финале Европског шампионата пошто је у узбудљивом мечу савладала Русију са 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22). Изабраници Александра Ђорђевића успели су да до борбе за злато против Словеније у недељу од 20.30 часова дођу у тешкој игри живаца против борбених Руса. Блистали су Богдан Богдановић и Бобан Марјановић, а у самој завршници Богдановић је још једном показао да је прави вођа овог тима.

СЛАВЕ ЗАЈЕДНО И ДЕЛИЈЕ И ГРОБАРИ: Твитер се БУКВАЛНО ЗАПАЛИО, а ДВЕ ФОРЕ су АНТОЛОГИЈСКЕ! (ФОТО)

ЕУФОРИЈА У ДЕЖЕЛИ: Ево колико авиона ће да долети из Љубљане у Истанбул на финале ЕП (ФОТО)

Нажалост, још један малер је задесио Србију пошто се у трећој четвртини повредио Стефан Јовић који се до краја меча није враћао на паркет, али још није познато о каквој се повреди ради и да ли ће моћи да игра у финалу.

Србија је одиграла одлично прво полувреме и имала предност од 14 поена на великом одмору. Марјановић и Богдановић су у том периоду били нерешива енигма за Русе уз велику помоћ осталих саиграча и сјајном игром у одбрани. Међутим, у наставку је Русе служио шут пре свега за три поена па су четири минута пре краја стигли на само два поена заостатка 75:73. Међутим, Орлови су задржали хладну главу у завршници, одиграли добру одбрану у завршници и били прецизни са пенала за велику победу и пласман у финале Европског првенства после осам година.

Како је меч текао из минута у минут можете прочитати у наставку текста.

Репрезентација Србије игра меч полуфинала Еуробаскета у истанбулској дворани ''Sinan Ердем'' против селекције Русије. Победник овог дуела играће у недељу од 20.30 часова у финалу против репрезентације Словеније која је у четвртак убедљиво савладала Шпанију са92:72.

Ово ће бити трећи меч Србије и Русије у последњих месец дана, али је овај далеко најважнији. Србија је славила у припремном делу пред почетак Европског првенства, док је Русија била боља у такмичењу по групама и нанела Србији једини досадашњи пораз на Еуробаскету.

Дешавања из минута у минут можете да пратите УЖИВО на порталу Србија Данас.

ИВ ЧЕТВРТИНА

40. минут - Србија је у ФИНАЛУ Европског првенства.

39. минут - Богдановић погађа тројку, а затим узвраћа двојку после погођених пенала Мозгова. Србија води 83:76 на минут пре краја.

38. минут - Мицић погађа тројку, али Мачван прави фаул у нападу. Србија води 78:73. Воронцевич погађа једно бацање.

36. минут - Швед постиже нову тројку после промашаја Богдановића и Русија серијом 8-0 прилази на само 75:73.

34. минут - Погађа Марјановић, Лучић је изнудио фаул у нападу, а Мачван после фаула над њим погађаоба пенала и Србија поново има двоцифрену предност 75:65, али на кратко пошто погађа Швед тројку, а Зубков закуцава и смањује на 75:70.

33. минут - После грешке Гудурић прави намеран фаул. Хвостов погађа оба пенала, а Зубков је прецизан из рекета. Ипак, враћа узвраћа Богдановић, Србија води 71:65.

32. минут - Руси отварају последњих 10 минута са мини серијом 4-0, али Гудурић погађа тројку. Србија води 69:61.

III ЧЕТВРТИНА

30. минут - Богдановић погађа једно бацање, а Хвостов не погађа за три и Србија у последњу четвртину улази са вођством 66:57.

29. минут - Швед је погодио за три, али се том приликом повредио Јовић који није могао да настави са игром и морао је на клупу. Србија води 64:55. Марјановић половичан са пенала и поново 10 поена предности за Орлове 65:55.

28. минут - Сјајно закуцавање Марјановића, а затим и одличан продор Јовића и Србија поново има двоцифрену предност 64:52.

27. минут - Русија прави серију 11-0 и смањује на само пет поена заостатка 57:52, али серију тројком прекида Милосављевић за 60:52.

24. минут - Поново сумњив фаул Богдановића при шуту Шведа за три који погађа два пенала за 55:41, а затим Јовић баца алеј уп за Лучића и вођство Србије 57:41, да би Швед узвратио тројком 57:44.

22. минут - Хвостов погађа за три, али узвраћа Богдановић, да би у контри погодио Лучић за 55:39.

II ЧЕТВРТИНА

19. минут - Поново погађа Марјановић, а затим одлићчно асистира Лучићу и Србија води 48:32, али погађа и Швед за 48:34.

18. минут - Марјановић поново погађа са вођство 44:29.

16. минут - Мачван наставља серију Србије за максималних 42:26, али је тројком прекида Хвостов. Орлови имају предност 42:29.

15. минут - Србија прави серију 8-0 и има двоцифрену предност (40:26) поенима Богдановића, Јовића и Марјановића.

14. минут - Марјановић ставља на муке руску одбрану и постиже седми поен, а Србија води 32:26.

13. минут - Судије измишљају фаул Богдановићу над Шведом у шуту за три поена који је прецизан и смањује заостатак Русије на 28:26, али Богдановић узвраћа дугом двојком за 30:26.

12. минут - Марјановић не користи први напад, али се исправља у другом и Србија долаз идо максималних седам поена, предности, али тројку погађа Хвостов. Марјановић наставља са добром игром, али је половично прецизан са пенала за вођство Србије 28:23.

И ЧЕТВРТИНА

10. минут - Мицић погађа у последњим тренуцима прве четвртине, после 10 минута Србија води 25:20.

9. минут - Лучић погађа тројку, али узвраћа Воронцевич, да би већ у наредном нападу поентирао Милосављевић. Србија води 23:20.

8. минут - Швед погађа тројку, а затим и два бацања, Русија смањује на 16:15.

6. минут - Богдановић постиже седми поен, Србија повећава предност на 14:8.

4. минут - Руси су на кратко успели да поведу са 6:5, али Богдановић погађа тројку за вођство Србије 8:6. Добра одбрана Србије, Јовић погађа уз фаул, али не користи додатно бацање и Србија води 10:6.

2. минут - Добар почетак Србије, Орлови воде 5:0.

СРБИЈА - РУСИЈА 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22)

ДВОРАНА: "Синан Ердем"

СУДИЈЕ: Лезано (Аргентина), Анастопулос (Грчка), Мазони (Италија)

СРБИЈА: Мачван 4, Богдановић 24, Лучић 13, Милосављевић 7, Бирчевић 2, Штимац, Лазић, Мицић 5, Гудурић 3, Јовић 8, Кузмић 3, Марјановић 18.

РУСИЈА: Швед 33, Бабурин, Фридзон 3, Ивлев, Антонов, Зубков 6, Хвостов 10, Мозгов 11, Воронцевич 14, Д. Кулагин, М. Кулагин, Курбанов 2.