ЕВРОБАСКЕТ 2017: Ђаволски ПОСАО Белгијанаца, Де Зеув спречио СЕНЗАЦИЈУ! (ФОТО)

01.09.2017. 15:35
Evrobasket
Евробаскет / Извор: Фото: fiba.com

Много узбуђења у окршају противника репрезентације Србије.

Кошаркаши Белгије стартовали су победом на Европском првенству. Црвени Ђаволи су победили Велику Британију (103:90), у оквиру Д групе, у којој се налази и селекција Србије.

БРЖИ ОД СИРЕНЕ: Невероватни Џамар Вилсон ИЗЛОМИО КИЧМУ Вестерману за чудо у Хелсинкију! (ВИДЕО)

ОГЛАСИО СЕ И ТЕО: Порука ПОВРЕЂЕНОГ капитена ГАНУЛА је сваког навијача Србије, посебно Лазара Марковића!

Evrobasket
Евробаскет

ПОЧЕО ЕВРОБАСКЕТ 2017: По НБА нотама Горана Драгића Словенија срушила Пољску (ФОТО)

Острвљани су сјајно отворили утакмицу и у првој четвртини стекли лепу залиху, од десет кошева предности. Појачали су ритам Белгијанци, постепено смањивали предност, а до краја полувремена и окренули резултат у своју корист (54:53). У другом полувремену су наставили да повећавају вођство и на крају први пребацили "стотку" на ЕП.

Блистао је Максим Де Зеув, ас Олденбурга постигао је 20 поена, помоћ је имао у Сему Ван Росому који је на 19 кошева додао пет асистенција, сјајни су били Табу са 18 и Жиле са 17 поена.

Код Британаца Оласени је остварио "дабл-дабл" (21 поен, 11 скокова), пола коша мање убацио је Ден Кларк, Ахара је постигао 14, а Лук Нелсон 11 кошева.