ЕВРОБАСКЕТ 2017: Италијани ЗГРОМИЛИ Украјинце! (ФОТО)

02.09.2017. 20:03
Ukrajina
Украјина / Извор: Фото: fiba.com

Азури блиставом игром уписали и другу победу.

Италијани су и пре меча против Украјине словили за фаворита, тако је и било на паркету (78:66). Само у првој четвртини противник је успео да парира Азурима, а онда су Марко Белинели и Ђиђи Датоме преузели ствар у своје руке.

ЕВРОБАСКЕТ 2017: Руси тројкама срушили Орлове (ФОТО)

ОВО МУ НЕЋЕ ЗАБОРАВИТИ: Бобију најтеже пао пораз од Руса, ево и због чега! (ФОТО)

СУРОВО ИСКРЕН: Ђорђевић је ОВИМ РЕЧИМА објаснио пораз од Русије

Ас НБА франшизе убацио је 27 поена и био најефикаснији у победничком тиму, док му је уз раме био играч европског првака Фенербахчеа, са 12 постигнутих кошева.

Италијани су утакмицу преломили у другој четвртини, коју су добили 13 разлике, па су мирно дуел привели крају.

У пораженом тиму истакао се Артем Пустовиј, кошаркаш Обрадорија сусрет је завршио са 21 поеном.

УКРАЈИНА - ИТАЛИЈА 66:78 (19:16, 14:27, 15:16, 18:19)

ДВОРАНА: У Тел Авиву.

СУДИЈЕ: Хорхе Васкез (Порторико), Маријус Ћиулин (Румунија), Зафер Јилмаз (Турска).

УКРАЈИНА: Пустозонов 2, Колченко 8, Лукашов 9, Отверченко 2, Липовиј, Корнијенко, Бобров 4, Зајцев 6, Кравцов 11, Пустовиј 21, Конијев, Мишула 3.

ИТАЛИЈА: Хекет 6, Белинели 26, Арадори 13, Филој 12, Билига 3, Мели, Кузин 3, Ћинћјарини, Абас, Балди Роси 3, Барнс, Датоме 12.