ЕВРОБАСКЕТ 2017: Летонци ПРЕГАЗИЛИ Црну Гору и заказали меч са Словенијом (ФОТО)

10.09.2017. 13:24
Letonija Crna Gora Evrobasket 2017
Летонија Црна Гора Евробаскет 2017 / Извор: Фото: fiba.com

Ђетићи без шанси.

Кошаркаши Летоније убедљиво су савладали селекцију Црне Горе у осмини финала са 100:68 (27:15, 26:22, 29:15, 18:16) у мечу у којем се победник наизрао већ после првих 10 минута. Порзингис и дружина овим тријумфом су заказали четвртфинални дуел против Словеније коју са клупе предводи Игор Кокошков.

ВУЧЕВИЋ: Србија лакши ривал од Летоније (ФОТО)

ТРЕБАЛО ЈЕ ДА ИГРАЈУ СА ОРЛОВИМА... Највеће изненађење у осмини финала ЕП утиче и на Србију (ФОТО

Црногорци су Летонцима отпор успели да пруже само током уводних пет минута меча, али када су прорадиле тројке, најубојитије летонско оружје, спаса им више није било. Већ после првих 10 минута Леотнија је имала двоцифрену предност коју је увећала до полувремена.

У наставку је и даље ово била утакмица мачке миша пошто код Црногораца осим Дубљевића и Вучевића није било расположених играча, док је Рајс у потпуности подбацио. Крајњи резултат није изненађење ако се зна да су Летонци погодили чак 15 тројки из 25 покушаја.

ЛЕТОНИЈА - ЦРНА ГОРА 100:68 (27:15, 26:22, 29:15, 18:16)

ЛЕТОНИЈА: Порзингис 19, Блумс 10, Дав. Бертанс 5, Даи. Бертанс 9, Тима 21, Смитс 8, Јаниченокс, Стрелниекс 12, Шкеле 4, Гразулис 2, Пеинерс 8, Меинерс 2.

ЦРНА ГОРА: Рајс 2, Вучевић 16, Шеховић, Павличевић, Радончић 2, Тодоровић 2, Дубљевић 21, Баровић 5, Михаиловић 7, Ивановић 7, Врањеш 3, Ђуришић 3.