ЕВРОБАСКЕТ 2017: Сјајни Словенци срушили одличне Летонце и отишли у полуфинале (ФОТО)

12.09.2017. 22:29
Košarkaška reprezentacija Letonije
Кошаркашка репрезентација Летоније / Извор: Фото: fiba.com

Изабраници селектора Кокошкова ће да се боре са Шпанцима за пласман у финале.

Други полуфиналиста Евробаскета 2017. је селекција Словеније, која је у четвртфиналу савладала врло добар тим Летоније 103:97(34:23, 17:32, 25:11, 27:31). Змајчеки ће у полуфиналу да одмере снаге са Шпанцима, који су претходно елиминисали Немце - 84:72.

Изабраници селектора Игора Кокошкова су већи део сусрета били у резултатској предности, показали више када се решавало питање победника и потпуно заслужено отишлиу најбољи квартет шампионата.

ЕВРОБАСКЕТ 2017: Шпанци се најпре мучили против Немаца, а онда рутински стигли до полуфинала (ВИДЕО)

НЕПОБЕДИВИ: Црвена звезда наставила тријумфалан низ на припремама, пала и Стеауа (ФОТО)

Почетак меча је донео равноправну борбу, да би Летонци повели 13:10, али убрзо су расположени Словенци преокренули на 17:13 у 6. минуту. Два минута касније било је 25:15 за Словенију, а после тројке Драгића 30:15, да би се на прву мини паузу отишло код 34:23.

У 14. минуту Летонци су се примакли на минус четири (36:40), али ривал је поново побегао на 5,6 поена предности. Ипак, Давис Бертанс доводи свој тим на корак до преокрета (48:49), а током великог одмора на семафору је стајало 49:52.

У наставку су Словенци играли много сигурније и ефикасније и стекли двоцифрено вођство (79:66, 30. минут), које су одржавали до почетка четврте деонице. У редовима летонске селекције разиграли су се тада Давис Бертанс и константно одлични Порзингис и у 34. минуту озбиљно запретили Словенији (81:79), али сјајни Дончић није дозволио противнику да направи преокрет.

УОЧИ ДУЕЛА СА АЗУРИМА: Сјајни српски трио зна рецепт за пролаз у полуфинале ! (ФОТО)

У финишу сусрета Дончић је имао прави шоу и далекометном паљбом је осигурао ново преимућство свом тиму (86:79, 36. минут).

Међутим, нису се предавали незгодни Летонци, преко маестралног Порзингиса се на минут и по до краја примичу на поен разлике (93:92) и доводе меч у праву драму, али Словенци постижу важан кош за 95:92.

Потом изванредни Драгић поентира за 97:92 и на 30 секунди пре завршетка утакмице практично решава питање победника. Неизвесност је још мало потрајала, било је 101:97, али су Словенци убрзо оверили победу са још два поена.

СЛОВЕНИЈА – ЛЕТОНИЈА 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31)

СЛОВЕНИЈА: Рендолф 16, Ребец, Драгић 26, Николић, Препелић 17, Мурић 4, Блажић 1, Видмар 9, Загорац, Димец, Чанчар 3, Дончић 27.

ЛЕТОНИЈА: Порзингис 34, Блумс 3, Давис Бертанс 23, Даирис Бертанс 12, Тима 9, Смитс 10, Јаниценокс, Стрелниекс 4, Скеле, Гразулис, Пеинерс 2, Мејерс.