ЕВРОБАСКЕТ 2017: Словенци разбили Французе за прво место у групи (ФОТО)

06.09.2017. 15:54
Slovenija Francuska Evrobasket 2017
Словенија Француска Евробаскет 2017 / Извор: Фото: fiba.com

Змајчеки тријумфовали против Триколора 95:78.

Репрезентација Словеније коју са клупе предводи српски стручњак Игор Кокошков завршила је такмичење у групи А чији је домаћин Хелсинки са максималним учинком пошто је у последњем петом колу савладала Француску са 95:78 (28:22, 24:13, 25:16, 18:27), па је са првог места прошла у осмину финала.

ЈОВИЋ ОТКРИО ТАЈНУ: Ево шта су Орлови радили у хотелу после пораза од Руса (ФОТО)

ЕВРОБАСКЕТ 2017: Ако Србија буде прва у групи, зна се противник Орлова у осмини финала (ФОТО)

Змајчеки су од старта били бољи предвођени Драгићем и Дончићем који су домах почели да стављају Французе на муке. Већ у другој четвртини Словенија је стигла до двоцфирене предности коју је лако одржала и на полувремену (52:35).

У другом полувремену су Словенци у потпуности контролисали меч, Французи ниједног тренутка нису успели да припрете. Разлика је још више расла када су се Драгићу и Дончићу придружили Препелич и Видмар. За Словенце је последња четвртина била само одрађивање посла за убедљив тријумф.

СЛОВЕНИЈА - ФРАНЦУСКА 95:78 (28:22, 24:13, 25:16, 18:27)

СЛОВЕНИЈА: Рендолф 9, Ребец, Драгић 22, Николић 5, Препелич 14, Мурић 2, Блажич 7, Видмар 13, Загорац, Димец 6, Чанчар 2, Дончић 15.

ФРАНЦУСКА: Серафин 12, Ертел 4, Дио, Ловерњ 7, Фурније 11, Де Коло 16, Дијао 13, Вестерман 6, Порије 2, Лабери 6, Тупан 1, Џексон.