Аустрија МОРА да изгуби како би имала веће шансе! Нестваран апсурд на Мундијалу, хоће ли меч бити намештен?
Изузетно необична ситуација могла би да се догоди у недељу рано ујутру на Светском првенству у фудбалу, пошто је због свих досадашњих резултата, али и новог система такмичења у којем и најбоље трећепласиране селекције пролазе даље дошло до ситуације да постоји меч у којем једноставно - нико не жели да победи!
То ће бити уједно и последњи меч групне фазе Светског првенства, када ће математика бити потпуно јасна, а реч је о окршају између Аустрије и Алжира. Парадокасално, поражени из овог меча ће "боље" проћи на самом старту нокаут фазе такмичења, односно ако заврши као трећи у групи.
Направљене су и читаве калкулације овим поводом и утвеђена је невероватна абнормалност у Групи Ј. Наиме, победник меча Аустрија - Алжир би на старту нокаут фазе ишао на Шпанију, док би пораженом припао меч са Ираном или Белгијом!
Обе селекције су са три освојена бода скоро зацементирале трећу позицију. Правила кажу да другопласирани тим из Групе Ј иде директно на Фурију, а са друге стране трећепласирани тим иде на другопласирану екипу Групе Г у којој ће као другопласирана селекција највероватније завршити или Иран или Белгија.
Математика каже, Аустрија мора да изгуби да избегне Шпанију!
Математика каже да би Алжир победом био други, а поразом и нерешеним резултатом би завршио као трећи. Са друге стране, Аустријанци морају да обавезно изгубе овај меч како би пали на треће место. Сусрет у Канзас ситију ће због тога бити у центру пажње.
Сви страхују од чувене "Срамоте из Хихона", где су такође биле уплетене селекције Аустрије и Алжира, додуше, тада индиректно. Тада је давне 1982. године Западна Немачка победила Аустрију са 1:0 и послала обе селекције даље на штету афричког тима. Виђен је рани гол, после чега су се екипе само додавале лоптом на терену.
ФИФА је баш због те утакмице одлучила да се сви сусрети играју истовремено у последњем колу. Али, није размишљала да би нови формат, и поред тога, могао да донесе нове проблеме овакве природе...