Босна и Херцеговина већ зна ривала у нок-аут фази иако и даље није прошла?
Неће бити лако
Фудбалери Босне и Херцеговине победили су Катар 3:1 у последњем колу групе Б Светског првенства у фудбалу, те головима Алајбеговића, Махмића и аутоголом Абунаде дошли јако близу проласка у наредну фазу такмичења.
БиХ већ зна да је од неких трећепласираниј ривала боља, а тек је почело последње коло. Четири бода би требало да им буду довољна, невезано за гол-разлику, јер ће вероватно проћи неко и са мање бодова.
Од много мечева зависиће да ли ће БиХ проћи даље, а до тада, јасно је да ће, у случају да се наде обистине, у шеснаестини финала играти против САД или Немачке, у зависности од комплетне табеле трећепласираних екипа.
Међутим, од чак 330 могућих комбинација на основу тренутног пласмана трећепласираних репрезентација (било их је више у теорији пре почетка последњег кола) – чак 329 воде Босну и Херцеговину на домаћина Мундијала – САД.
Швајцарска је са седам бодова заузела прво место у групи Б, док је селекција Канаде била друга са четири, због боље гол-разлике. Иза БиХ завршио је Катар са једним.