Хрватска победила, показала слабост и избацила Панаму
Не тако добра партија Ватрених
Фудбалска репрезентација Хрватске остварила је важну победу против Панаме у Торонту 1:0 пошто је захваљујући голу Анта Будимира решила дуел 2. кола групе Л на Светском првенству, елиминисавши данашњег ривала.
Панама - Хрватска 0:1
(Будимир 54)
Панама (3-4-3): Москера - Рамос, Кордоба, Андраде - Муриљо, Харви, Барсенас, Блекман - Мартинес, Фахардо Нелсон, Родригес
Хрватска (4-2-3-1): Ливаковић - Гвардиол, Понграчић, Шутало, Станишић - Ковачић, Модрић - Перишић, Батурина, Пашалић - Муса
Бледо издање Хрватске у првом полувремену. Први шут у оквир гола имала је Хрватска тек у надокнади времена у првом полувремену.
После паузе за освежење Панама је кренула храбрије, имала две веома добре прилике и била опаснији ривал, али није успела то и да материјализује, захваљујући највише Доминику Ливаковићу.
Две измене направио је Златко Далић на полувремену. Меч је завршен за Патра Мусу и Јошка Гвардиола. На терену су Анте Будимир и Андреј Крамарић.
Деловало је да је меч настављен тачно тамо где је стао, али онда је Хрватска готово ни из чега, голом Анта Будимира у 54. минуту дошла до предности. Мрако Пашалић је петом послао лопту до Станишића, а овај одлично упослио Будимира који тресе мрежу.
Непуна три минута касније Марко Пашалић је имао велику прилику, али прво је био превише опуштен, погодио је голмана, а када му се лопта вратила у ноге он ју је послао далеко пеко гола.
Отворила се утакмица мало након гола и прилика Хрватске. Имала је и Панама своје шансе, али је Доминик Ливаковић уписао три фантастичне одбране и тако осујетио најозбиљније покушаје Панаме и сачувао своју репрезентацију.
Нисмо много тога видели у последњих 20 минута, па ни промену резултата.