"ЈАД И БЕДА ФУДБАЛА": Раде Богдановић поново загрмео на Јавном сервису
Без длаке на језику
Готова је групна фаза Светског првенства у фудбалу, добили смо учеснике нокаут фазе, а све то је одлучио да прокоментарише бивши фудбалер и аналитичар Раде Богдановић у студију Радио Телевизије Србије.
Њему се није допало што је било превише калкулација током последњег кола и што се све закомпликовало због система са трећепласираним екипама. Додаје да је то "јад и беда" од система такмичења.
- За мене нема изненађења, једва сам чекао да се заврши групна фаза. Реално, овај, мислим да је ово такмичење у групној фази донело, како да кажем, јуче и прекјуче, да је то показало сву јад и беду система такмичења. Мислим да су неке јучерашње утакмице одигране, а да су остали јако лоши утисци и горак утисак у устима.
Наставио је Богдановић у једном даху.
- На Светском првенству не сме да буде толико калкулација, јуче је лопта поцрвенела и заплакала, а данас је проговорила. Не смете да калкулишете као да сте на пијаци.
Посебно су му биле чудне сцене са меча Алжир - Аустрија.
- Када је било да трећа екипа иде даље? Добро је за фудбал да их има доста, али четири екипе од осам трећепласираних су из Африке. Јучерашње сцене када играч постиже гол, мученик шутнуо десном, а није његова нога. Играчи му говоре шта уради... Све је некако јако чудно. То су калкулације, које не треба да буду.