КАНАВАРО ДИГАО ГЛАС ПРОТИВ ОРГАНИЗАЦИЈЕ МУНДИЈАЛА: Таква правила су важила само за нас (ВИДЕО)
Настављају се проблеми пред Светско првенство
Неколико репрезентација подигло је глас против организације Светског првенства, а најновија селекција која је то урадила јесте Узбекистан.
Узбекистанци су стигли у Њујорк где су играли против Холандије пријатељску утакмицу затворену за јавност.
Пред меч Узбекистанци су подвргнути озбиљној провери, играчи, пртљаг, чланови стручног штаба, сви су прошли кроз контролу, која и није била тако рутинска.
То се није свидело селектору Узбекистана Фабију Канавару који се жалио након утакмице.
- Рекли су ми да су таква правила. Али на крају, такав преглед је био само за нас - навео је Канаваро.
Није први пут да се једној репрезентацији дешава непријатност
Пред почетак Светског првенства, бројне репрезентације трпе огромне проблеме.
Иранци су, због рата на Блиском истоку под озбиљном присмотром, већ им је приређено неколико непријатности на граници здравог разума, док су Ирачани такође прошли тортуру.
Сада су и Узбекистанци подвргнути дугачким проверама, а Американци су са неколико крајње упитних потеза већ на неки начин бацили сенку на Мундијал.