Људи из фудбала у БиХ рекли "хајде нешто поштено да урадимо" - Богдановић очитао лекцију на РТС-у
Тешко да можемо сличан сценарио скоро да замислимо у Србији
Босна и Херцеговина је савладала Катар резултатом 3:1 и тако дошла надомак пласмана у следећу фазу Мундијала. Екипа предвођена Сергејом Барбарезом ће се готово сигурно наћи у осам најбољих трећепласираних селекција.
Стрелци за БиХ били су Алајтбеговић у 29, Ал Брејк је постигао аутогол у 34. минуту, трећи гол постигао је резервиста Махмић у 80. минуту и поставио коначан резултат меча
Успех Босне је на РТС-у коментарисао аналитичар Раде Богдановић.
- Ова утакмица није била високог интензитета, нико није одлепио, али чињеница је да БиХ направила више него пролаз у нокаут фазу. Ова репрезентација која је направљена пре две године је направљена "ни по бабу ни по стричевима", без неких уплива је немогуће у Босни и Херцеговини, али је могуће када је фудбал у питању. Скупили се и рекли хајде нешто поштено да урадимо, да се роди од Бога освештано, схватили су да све те препреке које та држава има и која та деца имају, да све оне треба да буду само природне и административне - каже Богдановић.
Наглашава да је велики број репрезентативаца Босне рођен "преко гране".
- То су деца рођена у иностранству, самим тиме су попримили доста тога тамо, али душа је остала одакле су им родитељи отишли игром случаја. Око 17-18 њих је рођено напољу и то сад показује жељу. Остварили су сан, нећу да причам о квалитету. Они су селектирани да оду на Европско, а отишли су на Светско и Бог их је погледао и прошли су даље. Јесте група лака, али када ипак ти поштено радиш и имаш однос према свим спортским клубовима у БиХ, навијачима, према противницима, судијама, изузетно фер плеј одиграно. Дијаспора и навијачи су их носили. Доћи у том броју... Ти навијачи су нешто што ће обележити Светско првенство - закључио је Раде Богдановић.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.