НОВАК ЈАСАН: Наравно да навијам за Босну и Херцеговину и Хрватску на Мундијалу
Није имао дилему
Најбољи тенисер свих времена Новак Ђоковић открио је за кога навија на Светском првенству у фудбалу.
Ђоковић се припрема за почетак Вимблдона, али је причао и о Мундијалу, који тренутно занима све, па ће навијачи упоредо пратити Гренд слем и СП.
- Дешавало се да будем последњи на распореду на Централном терену, а да у исто време игра Енглеска. Било је занимљиво доживети то на терену. Било је бучно, осећала се посебна атмосфера. Видело се да људи истовремено прате мој меч и репрезентацију своје земље. То је нормално. Сада влада фудбалска грозница током ових четири до шест недеља - рекао је Ђоковић.
Ипак, не свиђа му се што фокус неће бити само на Вимблдону.
- И ми смо део тога. Волим фудбал и пратим све што се дешава. Наравно, лепше је када утакмице гледате испред телевизора него када играте, па нису сви потпуно фокусирани на ваш меч. Али то је у реду. Тако је како је - јасан је Новак.
На Светском првенству Ђоковић подржава комшије
На Мундијалу Ђоковић навија за комшијске земље.
- Наравно, за Босну и Херцеговину и Хрватску. Увек подржавам репрезентације са Балкана и из региона. Француска игра фантастично. То су репрезентације које су заиста импресивне. Мислим да ће Португал освојити Светско првенство - закључио је Ђоковић.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.