О ПЕНАЛУ ЗА ГАНУ НИ РЕЧ: Кејн незадовољан ремијем
Најбољи стрелац репрезентације Енглеске промашио највећу шансу на утакмици
-Желели смо победу, али освојили смо бод и и даље смо у веома доброј позицији у групи, изјавио је капитен фудбалске репрезентације Енглеске Хари Кејн после ремија са Ганом у утакмици другог кола групе Л на Светском првенству - преносе британски медији.
Фудбалери Енглеске и Гане одиграли су у Фоксбороу без голова.
-Била је то једна од оних утакмица. Имали смо велики посед лопте, а играли смо најбоље у последњих 15 минута оба полувремена. Они су почели да се умарају и тада смо створили неколико прилика. Имао сам велику шансу, а Нико О'Рајли је погодио пречку. Лако смо из ове утакмице могли да изађемо као победници -рекао је Кејн.
Капитен фудбалера Енглеске је у другом полувремену пропустио велику шансу да свом тиму донесе победу.
-Такве ствари се дешавају. Чекао сам да ми се укаже прилика као што је била та. Лопта се одбила баш како сам желео, али нисам успео добро да захватим ударац. То је фудбал. Довољно дуго сам нападач да знам да свака шанса не завршава у голу - истакао је Кејн.
Енглеска је прва на табели групе Л са четири бода, колико има и другопласирана Гана. Хрватска је трећа са три, док је Панама последња без бодова.
У трећем колу, које је на програму 27. јуна, састаће се Енглеска - Панама и Хрватска - Гана.
-Налазимо се у одличној позицији. Наредни меч је против Панаме. Већ сам рекао да турнир посматрамо као два одвојена такмичења - групну фазу и нокаут рунду. Завршили смо први део посла и радујемо се наредним изазовима - закључио је Кејн.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.