РАДЕ ВАДИ ФЛЕКЕ ПОСЛЕ СКАНДАЛА: Богдановић се извинио, огласио се и РТС
Дигла се велика пражина, реаговали и светски медији
Бивши фудбалер Раде Богдановић, који током Светског првенства ради као стручни консултант на РТС-у, извинио се због расистичких опаски које је изнео током преноса утакмице између Белгије и Ирана.
Како преноси Ројтерс, некадашњи нападач Атлетико Мадрида и Вердера из Бремена нашао се на удару домаће и светске јавности након коментара у којем је довео у питање фокус и издржљивост тамнопутих фудбалера.
– Искрено се извињавам због своје изјаве у вези са тамнопутим фудбалерима – рекао је 56-годишњи Богдановић у изјави за Ројтерс
Поводом целог случаја огласио се и Радио-телевизија Србије, која је упутила званично извињење гледаоцима.
– Желимо да обавестимо јавност да господин Раде Богдановић није запослен у нашој кући, већ је ангажован као стручни консултант током трајања турнира – наводи се у саопштењу Колегијума РТС-а.
Јавни сервис је потом изразио жаљење због спорне изјаве.
– Желимо да искористимо ову прилику да се, као емитер, извинимо због изјаве изречене у нашем програму, а која се односи на припаднике одређене расе – поручили су из РТС-а.
Богдановићеви коментари изазвали су бројне негативне реакције након утакмице Белгије и Ирана, која је завршена резултатом 0:0.