СВЕ РАДИМО НАОПАКО: Звезда Туниса на ивици суза
Дебакл у прва два кола
Дефанзивац Туниса Али Абди није успео да сакрије емоције током разговора са новинарима, након елиминације његовог тима са Мундијала.
Фудбалска репрезентација Туниса завршила је наступ на Светском првенству већ после два кола групне фазе, а након елиминације уследила је оштра критика на рачун националног савеза. Тунишани су у прва два кола претрпео два тешка од Шведске (5:1) и Јапана (4:0).
Са сузама у очима, искусни фудбалер отворено је говорио о проблемима у организацији репрезентације и начину на који је екипа припремана за турнир.
-Погледајте Јапан. Готово исти састав имају годинама. То је тим који се гради континуитетом. А шта ми радимо? Доводимо новог селектора месец дана пред Светско првенство и покушавамо да направимо потпуно нови тим. Не постоји начин да такав приступ донесе резултат - рекао је Абди.
Он је истакао да највеће фудбалске силе годинама граде репрезентације и одржавају костур екипе, док се у Тунису често прибегава радикалним променама након првих неуспеха.
-Не ради се о томе да треба одстранити ветеране и све променити. Код нас постоји навика да се, чим изостану резултати, све сруши и почне испочетка. То није начин да се створи конкурентан тим - поручио је репрезентативац Туниса.
Абди је нагласио да његове критике нису усмерене ка актуелном стручном штабу.
-Заиста ми је жао садашњег стручног штаба, али изградња екипе захтева време. Месец, два или три нису довољни. То је једноставно здраворазумски. Не можете срушити све непосредно пред велико такмичење и очекивати успех - закључио је Абди који је све време био на ивици суза.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу