АБА ЛИГА: Партизан МАСАКРИРАО Цибону у Загребу и присуствовао СРАМНОМ судијском критеријуму! (ВИДЕО+ФОТО)

02.02.2019. 18:54
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Тријумф црно-белих.

Кошаркаши Партизана славили су убедљиво у Загребу против Цибоне са 83:59 (16:20, 16:19, 14:22, 13:20) и наставили са серијом победа у АБА лиги. Црно-бели су били бољи ривал током целог меча уз одређене осцилације које су ове сезоне саставни део Партизанове игре. Такође, треба напоменути и катастрофалан судијски критеријум за оба тима, пошто су арбитри на овом мечу одлучили да у првом полувремену буду у центру пажње, а не играчи на паркету.

ИСПАЛА ВЕКА: Хрват објаснио зашто није славио гол, сад му се СМЕЈЕ цео СВЕТ (ВИДЕО)

БИВШИ РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ СЕ ВРАЋА У СРПСКИ ФУДБАЛ: Стартер са Максимира стиже на кров (ФОТО)

Цибона је доста нервозно ушла у овај меч за разлику од црно-белих који су одмах на старту дулеа решили да гурну лопту под сам кош и преко Лендејла стекну минимално почетно вођство од 4:0. Наставили су гости из Београда са добром игром у одбрани и добром игром два на два у нападу, где неискусни центар Цибоса Крешимир Љубичић никако није могао да успостави равнотежу у рекету. Закуцавањем Стефана Јанковића у контранападу црно-бели су повели са 10:2.

Цибона је у том тренутку све поене убацила преко плејмејкера Марка Љубичића са пенала, пошто је Партизан био изузетно агресиван у одбрани не дозволивши никакве лаке поена домаћем тиму. Ипак, као и у ранијим дуелима изабраници Андрее Тринкијерија брзо су поечали да раде све оно што не би смели, па је Цибона повела у финишу прве деонице 12:11. Велики број грешака у нападу и две намерне личне грешке окончале су првих десет минута уз вођство црно-белих од 20:16.

Серијом 7:0 на почетку друге четвртине Цибона је повела са 23:20 што је додатно изнерварило тренера гостију... Италијан је одмах реаговао минутом одмора што је дало резултата, па је средином друге деонице Партизан поново повео 28:24. Виђена је лоша игра на обе стране уз неколико сумњивих судијских одлука, пошто је чак 24 прекршаја свирано у првих 15 минута игре, од чега је неколико њих било услед лошег позиционирања центара обеју екипа приликом постављања блока. Невероватно, али у данашњој кошарци је ипак све могуће, па и то да судије буду у првом плану за разлику од самих актера на терену, тј. играча.

На крају првог полувремена Партизан је имао предност од 39:32

У наставку игре на терену је постојао само један тим... Црно-бели су у другом полувремену изашли далеко ангажованије и за тили час средином треће деонице отишли на плус 21, захваљујући фантастичном шуту за три поена! Гости из Београда су наставили да мељу Цибосе и пред старт последње деонице Партизан је водио са 63:46!

Није више било дилеме око победника на овом мечу, а тренер црно-белих пружио је и нешто вечу минутажу Новици Величковићу и Амару Гегићу... На крају, црно-бели су убедљиво славилили захваљујући бољој игри у другом делу, али ће овај меч остати и упамћен и по ужасном суђењу у првих 20 минута где је било тешко гледати саме актере на терену у једном фауловима испресецаном полувремену...

ЦИБОНА - ПАРТИЗАН 59:83 (16:20, 16:19, 14:22, 13:20)

ДВОРАНА: Дражен Петровић

СУДИЈЕ: Матеј Болтаузер, Милија Војиновић, Владан Шундић

Цибона: Билиновац 2, Љубичић 18, Рогић 10, Марић 2, Бундовић 5, Гилберт, Новачић 2, Пркачин, Розић 5, Љубичић 4, Пилепић, Маркота 11.

Партизан:  Н. Јанковић 9, Пејџ 12, Си 5, Маринковић 3, Гегић 3, Величковић 4, Пецарски 1, Ренфро 4, Јанковић 5, Лендејл 12, Гагић 16, Николић 9

18.00 Будућност – Морнар

ТАБЕЛА: Црвена звезда 17-1, Цедевита 13-5, Будућност 12-5, Партизан 12-6, Мега Бемакс 9-8, Морнар 7-10, ФМП 7-10, Цибона 7-11,  Игокеа 6-12, Задар 5-12, Крка 5-12, Олимпија 5-13.