АФРИЧКИ КУП НАЦИЈА: Алжир уз помоћ ВАР-а и много среће дошао до ТИТУЛЕ (ВИДЕО)

19.07.2019. 23:09
Fudbalska reprezentacija Alžira
Фудбалска репрезентација Алжира / Извор: Реутерс

Узбудљиво финале.

Репрезентација Алжира освојила је Афрички куп нација победом над Сенегалом у финалу резултатом 1:0. Једини гол на мечу постигао је Багдад Бунеђах у другом минуту утакмице, а екипа Алжира од тог тренутка није направила ниједну шансу. Са друге стране, Сенегалци су у неколико наврата били надомак поготка, али нису имали среће, као ни у тренутку када је судија Алијум Алијум свирао пенал, али је после гледања снимка оповргао своју одлуку.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Изненађење већ на старту првенства! Дебитант УЛОВИО Змајеве!

УКРАЛА МУ ШОУ: Лалатовић због ове БОМБЕ није могао да се сконцентрише на конференцији (ВИДЕО)

ЛЕГЕНДА СЕ ВРАТИЛА НА КАМП НОУ: Барселона има новог тренера

Алжир је дошао у вођство већ у другом минуту преко Багдада Бунеђаха, али је гол лако могао да се припише и штоперу Сенегала Салифу Санеу, јер је он драстично променио смер лопти после шута Алжирца. Бунеђах је опалио по лопти са дистанце, Сане је уклизао и она је добила невероватан лук, па је завршила из леђа Гомиса који ју је непомично посматрао.

Прву прилику да дођо до гола Сенегалци су имали у 38. минуту када је Мбаје Нијанг феноменално шутирао левом ногом са дистанце, али је лопта прохујала тик поред рашљи гола Раиса Мболхија.

Чим је судија Алијум Алијум одсвирао крај првог дела дошло је до кошкања на терену после ког је један од резервних играча Алжира завршио на трави, али камерунски судија је одлучио да не буде санкција.

Senegal - Alžir
Сенегал - Алжир / Извор: Реутерс

У 60. минуту је камерунски судија Алијум Алијум досудио пенал за Сенегал због играња руком Адлена Гедиуре, али је уз помоћ ВАР технологије променио своју одлуку и Сенегалци нису добили прилику да изведу најстрожу казну.

У тим тренуцима је деловало да гол Алжира виси у ваздуху, па је само пет минута касније поново Нијанг био у прилици. Нападач Рена је успео да предрибла голмана ривала, али је отишао превише у страну и није успео да погоди мрежу. Убрзо после тога је штопер Сенегала Јусуф Сабали шутирао прецизно са ивице шеснаестерца, али је голман Мболхи успео да се протегне колико је дуг и пребаци лопту у корнер.

У последњих 20 минута меча Сенегал је имао иницијативу, али није успео да постигне гол, па је Алжир освојио другу титулу првака Африке у историји.

СЕНЕГАЛ - АЛЖИР 0:1

СТАДИОН: Каиро интернашнал (Египат)

СУДИЈА: Алијум Алијум (Камерун)

СТРЕЛЦИ: Бунеђах 2'

СЕНЕГАЛ: Гомис - Гасама, Сабали, Сане, Кујате - Гај, Нђае (од 59. Диата) - Саивет (од 75. Дијањ), Сар, Мане - Нијанг (од 85. Кеита).

АЛЖИР: Мболхи - Зефане, Бенсебаини, Бенламри, Манди - Марез, Фегули (од 85. Жан-Тарат), Бенасер, Гедиура - Белаили (од 84. Браими), Бунеђах (од 89. Слимани).

Погледајте како изгледа Еби Кленси, супруга енглеског фудбалера Питера Крауча.