ТАДИЋ НАПРАВИО КАРАМБОЛ: Радио ВАР због Србина, за Ајакс ТРИ ЧОВЕКА шутирала пенал! Душан погодио (ВИДЕО)

31.10.2020. 22:49
Tadić
Тадић / Извор: Фото: streamja printscreen/MN Press

Веома чудан меч.

Ајакс наставља са убедљивим играма и победама у Ередивизији. Обилату порцију голова сервирали су Фортуни Ситард, коју су савладали 5:2.

Страва бонус у Ноћи вештица

НИСУ ХТЕЛИ ДА ОДРЖЕ МИНУТ ЋУТАЊА ЗА АМФИЛОХИЈА: Капитен у Црној Гори ШУТНУО лопту у аут, не интересује га судија (ВИДЕО)

НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ - ВИДИТЕ САМО У КОЈУ БОЈУ СЕ ОФАРБАО: Мичел Доналд ПОТПУНО променио имиџ (ФОТО)

Гости из Ситарда нису дошли са белом заставом, нити са ставом да приме што мање голова. Ушли су храбро у меч на култној "Јохан Кројф" Арени и повели већ у седмом минуту, а стрелац је био Кокс. Чекало се добра 24 минута на реакцију Копљаника, а онда је досуђен пенал за домаћина. Лопту је у одсуству Душана Тадића, који је меч почео са клупе, узео Дави Класен, али је његов ударац са беле тачке завршио на стативи. Међутим, имао је среће да му се лопта одбила на ногу, па ју је рутински пласирао у гол за 1:1.

До полувремена Ајакс је успео да преокрене, а други пут је стрелац био Класен, у 45. минуту. Држала се Фортуна са активним резултатом дуго, али у 74. минуту Броби повећава вођство на 3:1. Тиме је сломљен отпор гостију, а у 86. минуту прилику да се упише у стрелце добио је и Тадић. Репрезентативац Србије извео је пенал и постигао нови гол, пети у шампионату ове сезоне и био стрелац на трећој узастопној утакмици за клуб.

Али то није било све. У петом минуту надокнаде нови пенал за Ајакс, трећи на утакмици и трећи различити извођач. Одговорност је преузео Квинси Промес, који је био прецизан са 5:1. Међутим, ни то није било све. Већ у наредном нападу Фортуна постиже нови гол, а стрелац је поново био Кокс за коначних 5:2.

Ајакс је лидер на табели са 18 бодова, док је Фортуна последња са само два бода.