АЈАКС МЕЉЕ: Тадић је НЕЗАУСТАВЉИВ! Две асистенције капитена Орлова ПОГУРАЛЕ Копљанике (ВИДЕО)

16.10.2021. 21:06
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Херенвен немоћан пред шампионом.

Ајакс незадрживо граби ка одбрани шампионске титуле. Копљаници су на крилима свог и капитена Србије Душана Тадића нанели пораз Херенвену 0:2, а "краљ асистенција" је поново био централна фигура меча.

СЕРГЕЈ КРУНИСАО ПОБЕДУ ЛАЦИЈА: Метеж на Олимпику, свирани пенали, а шампион прокоцкао предност и поклекао

ЗАГРЕБ СЛАВИ СРБИНА! Динамо губио три гола разлике у великом дербију, а онда је наш нападач спасао тим

КАКАВ ТИМ! Мбапе предводи најбољих 11 који на лето остају без уговора, на списку још десет звезда

Наиме, Тадић је био асистент код оба поготка Ајакса, после којих су Халер и Нерес поставили коначан резултат.

Капитен Копљаника је у 24. минуту из акције, коју је започео Блинд, савршено пронашао Халера, коме није било тешко да затресе мрежу.

Победу гостију потврдио је Давид Нерес у 74. минуту. Поново је Тадић прошао поред чувара, заврнуо лопту у шеснаестерац, где ју је сачекао Бразилац и у "енглеском стилу" ударцем главом од земље послао на право место.

Била је то укупно осма асистенција Душана Тадића, који је одавно премашио магичну цифру од 100 "паковања" у блиставој каријери.

Бивши играч Партизана Филип Стевановић није био у протоколу Херенвена за овај меч због повреде.

Погледајте како изгледа Адријана Ђурђевић, девојка фудбалера Дује Ћалета-Цара.