Ајакс остао без Лиге шампиона: Тадић дао гол свом бившем тиму и није га прославио (ВИДЕО)

28.05.2023. 17:42
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Показао поштовање.

Фудбалери Твентеа победили су на свом терену екипу Ајакса 3:1 у мечу последњег, 34. гола холандског првенства.

НЕ ЖАЛЕ НОВАЦ: Челси жели Винисијуса, спремни да плате 150 милиона

ЛИВЕРПУЛ НЕЋЕ ИГРАТИ ЛИГУ ШАМПИОНА, АЛИ ОН ХОЋЕ? Фирмино на корак од трансфера

Ајакс је повео голом српског репрезентативца Душана Тадића у 31. минуту. Он овај погодак свом бившем клубу није прославио.

Међутим, Твенте је погоцима Манфреда Угалдеа у 46, Хулија Плегуезуела у 51. и Вацлава Чернија у 75. минуту стигао до тријумфа.

Тако је екипа капитена Србије остала без Лиге шампиона и бориће се у квалификацијама за Лигу Европе

Фејенорд је освојио прво место са 82 бода, док је ПСВ други са 75. Првак ће играти у Лиги шампиона, док ће ПСВ да наступи у квалификацијама за ово такмичење.

Ајакс је трећи са 69 бодова, док је АЗ Алкмар четврти са 67 бодова и играће у квалификацијама за Лигу Конференције.

Лигу напуштају Камбур и Гронинген, док ће Емен играти у баражу за опстанак.

"Преузми бесплатно - бонус за спортско клађење 1.000 РСД"