КАПИТЕНУ МАЊЕ ОД 10 МИНУТА ИГРЕ: Ајакс последњи полуфиналиста

03.03.2023. 08:23
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Желео да га одмори.

Фудбалери Ајакса последњи су полуфиналисти Купа Холандије, пошто су као гости победили друголигаша Де Графшап са 3:0.

РЕАЛ СРУШИО САМ СЕБЕ: Аутогол Милитаа за славље Барсе пред реванш (ВИДЕО)

Деведесетих је његову победу на суду испратила цела Европа, али нисмо ни слутили КАКВА ГА СУДБИНА ЧЕКА! Све је нестало...

Екипа из Амстердама је све решила већ у првом полувремену, јер је водила са 2:0 погоцима Санчеза у 12. и Бергвајна у 26. минуту. Коначан резултат поставио је Броби у 78. минуту.

Тренер Ајакса Џон Хеитинга одлучио је да у Купу одмори капитена и најбољег играча Душана Тадића, а Србин је у игру ушао тек у 81. минуту.

Пре Ајакса се и ПСВ пласирао у полуфинале, победом код куће против Ден Хага резултатом 3:1.

Фејенорд и трећелигаш Спакенбург су још у уторак и среду обезбедили пласман у полуфинале. Фејенорд преко Херенвена (1:0), а Спакенбург преко Утрехта (4:1).