Албанци оверили визу за Европско првенство, по други пут у историји

17.11.2023. 20:35
Fudbalska reprezentacija Albanije
Фудбалска репрезентација Албаније / Извор: Профимедиа

Премијеру имали 2016. године.

Фудбалска репрезентација Албаније пласирала се на Европско првенство, пошто је у деветом колу Групе Е квалификација играла нерешено против Молдавије 1:1.

ШАЧИРИ НЕМА ДИЛЕМУ: Швајцарац открио шта ће урадити ако да гол тзв. Косову!Đerdan Å aćiri

ШАЧИРИ НЕМА ДИЛЕМУ: Швајцарац открио шта ће урадити ако да гол тзв. Косову!

НАСТАВЉА СЕ ХАОС У БУГАРСКОЈ: Пред меч са Србијом ОТКАЗ за Министра - председник ФС одбија да одеBugarska

Албанци су овим ремијем осигурали једну од прве две позиције у Групи Е, па ће тако наредне године по други пут учествовати на континенталном шампионату у Немачкој.

Гол за вођство Албаније постигаоје Сокол Цикалеши у 25. минуту из једанаестерца, да би реми Молдавији донео Владислав Бабогло у 88.

Албанија коло пре краја има 14 бодова, три више од Чешке која је друга с утакмицом мање и четири више од Пољске и Молдавије.

Управо се вечерас од 20.45 у Варшави састају Пољска и Чешка, док у последњем колу за три дана играју Молдавија и Чешка.

У утакмици без резултатског значаја Групе Х, пошто обе репрезентације немају прилику за пласман на Европско првенство између Северне Ирске и Финске победили су Скандинавци с 3:0.

Голове за победу Финаца постигли су Јоел Похјанпало у 42. минуту из пенала, Данијел Хаканс у 48, Тимо Пуки у 74. и Робин Лод у 88.