АМЕРИКА ИМА НОВОГ ШАМПИОНА: Основани пре осам година, сада ПРВИ ПУТ у историји постали прваци државе

12.12.2021. 10:22
FK Njujork Siti
ФК Њујорк Сити / Извор: Реутерс

Импресивно.

Фудбалери Њујорк Ситија постали су нови шампиони МЛС лиге, пошто су у финалу после бољег извођења пенала на гостовању савладали Портланд Тимберсе. После 120 минута игре резултат је био 1:1, а након једанаестераца екипа Њујорка освојила је прву клупску титулу у историји.

МАЈГЕРИ У НАДОКНАДИ ВРЕМЕНА: Милан подбацио, а спасилац части ко други него - ИБРАКАДАБРА! (ВИДЕО)

НОВИ КРАХ ЈУВЕНТУСА: Мората донео вођство, али Венеција прелепо изједначила (ВИДЕО)

САДИК ДОНЕО РАДОСТ И ПАРТИЗАНУ: Постигао гол и приближио Алмерију првој лиги

Деловало је да ће Њујорчани лакше завршити посао. Водили су од 41. минута када их је Аргентинац Валентин Кастељанос, најбољи стрелац шампионата, довео у вођство.

Међутим, у самом финишу утакмице, у последњим секундама је изједначење тиму из Орегона донео Чилеанац Фелипе Мора. У продужецима није било погодака, па су се изводили пенали.

Трагичари су управо Мора и његов колега Валери, чије је шутеве (први и други у пенал-серији) одбранио голман Њујорк Ситија Шон Џонсон, који је потом добио и награду за најкориснијег играча финалног дуела.

Била је ово прва титула националног првака за Њујорк Сити, који је основан тек 2013. године, а одмах је уследио вртоглави успон, те су за мање од деценије успели да покоре читаву лигу.

Најновије вести из света фудбала нађите ОВДЕ.