ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Вила и Арсенал настављају сан о трофеју, Вест Хем такође славио

17.12.2023. 17:24
Unaj Emeri
Унај Емери / Извор: Реутерс

Узбудљива недеља у Енглеској.

У термину од 15 сати одигране су три утакмице 17. кола енглеске Премијер лиге, а постигнути су следећи резултати: Арсенал – Брајтон 2:0, Брентфорд – Астон Вила 1:2 и Вест Хем – Вулверхемптон 3:0.

ПОРУКА ИЗ УЛЦИЊА: Срећа Партизанова што није играо ЕвропуDejan Vukićević

ПОРУКА ИЗ УЛЦИЊА: Срећа Партизанова што није играо Европу

СИМИЋЕВ ПРВЕНАЦ У СЕРИЈИ А: Српски тинејџер допринео слављу Милана (ВИДЕО)Jan Karlo Simić

СИМИЋЕВ ПРВЕНАЦ У СЕРИЈИ А: Српски тинејџер допринео слављу Милана (ВИДЕО)

КУПУЈУ У ИТАЛИЈИ: Барселона заинтересована за РумунаFK Barselona

КУПУЈУ У ИТАЛИЈИ: Барселона заинтересована за Румуна

Фудбалери Арсенала уписали су у дуелу са Брајтоном изузетно важну победу. Бедем Брајтона успео је тим Микела Артете да пробије тек у 54. минуту.

Габријел Жесус је успео да изгради простор и да главом пошаље лопту у мрежу.

Успео је Арсенал да затвори меч голом Каија Хаверца у 84. минуту. Еди Нкетија је урадио све што је требало, Хаверц је "само" завршио акцију одличним ударцем.

Чекићари су пред својим навијачима уписали сигурну победу против Вулвса.

Победу је у 22. минуту најавио Мохамед Кудус, а затим је погодио и за 2:0 десет минута касније. Оба пута проиграо га је Лукас Пакета.

Коначан резултат поставио је у 74. минуту Џерод Боунен, а Пакета је комплетирао хет-трик асистенција.

Астон Вила је до новог тријумфа у Премијер лиги стигла на гостовању Брентфорду, и то након преокрета.

Прво полувреме припало је домаћинима који су на одмор однели гол предности захваљујући поготку Кина Луиса-Потера из 45. минута.

У 71. минуту домаћи остају са играчем мање. Директан црвени картон добио је Бен Ми, а гости то користе у наставку.

Само шест минута касње голом Алекса Морена Вила долази до изједначења, а у 85. минуту Оли Воткинс погађа за потпуни преокрет.

На крају је и Вила остала са десеторицом на терену. Играо се седми минут надокнаде када је директан црвени картон добио Бубакар Камара.