ПЕНАЛИ ПРЕСУДИЛИ АРСЕНАЛУ: Гонсалвеш голчином са ПОЛА ТЕРЕНА избезумио "Тобџије" (ВИДЕО)

17.03.2023. 00:04
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Профимедиа

Невероватан меч у Лондону...

Фудбалери Спортинга елиминисали су Арсенал у осмини финала Лиге Европе, после бољег извођења пенала у реваншу у Лондону. Након лисабонских 2:2 и ових 1:1 на "Емирејтсу", Спортинг је однео победу резултатом 5:3 након једанаестераца.

ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Блекијев гол за Србију! Сергејев Лацио ЕЛИМИНИСАН - Ница и Вест Хем лагано до четвртфинала!

СКАНДАЛ КАКАВ СЕ НЕ ПАМТИ: Дмитровићу хулигани РАЗБИЛИ ГЛАВУ (ВИДЕО)

Србија од 2024. без директног места у Лиги шампиона, али имаће два тима у групној фази УЕФА такмичења

Трагичар је био Габријел Мартинели, коме је Адан у четвртој серији одбранио пенал.

Четвртфинале су, уз Спортинг, обезбедили Манчестер јунајтед, Фенербахче, Јувентус, Фејенорд, Леверкузен, Ројал Унион и Рома.

Први на вечерашњем мечу у Лондону су запретили гости преко Тринкаа, али је Арсенал узвратио конкретно у 19. минуту и постигао гол.

Мартинели је имао велику шансу, Адан је одбранио, а лопта се одбила тачно на ногу капитену Граниту Џаки, који је био неумољив.

До паузе шансу вредну спомена имао је само Габријел Жезус, али је Адан интервенисао добро.

Спортинг је друго полувреме отворио добро, баш како је то учинио и у Лисабону, а у 62. минуту виђен је спектакуларан погодак.

Педро Гонсалвеш је узео лопту на центру, мало је повукао и онда маестрално лобовао истрчалог Арона Рамсдејла.

Гости су наставили у истом ритму, Арсенал је био на конопцима, а прилике су пропустили Паулињо, главом после корнера, односно Маркус Едвардс, који је у ситуацији један на један погодио у главу Рамсдејла.

Драма је настављена у продужецима, а у првом најбољу шансу је имао Леандро Тросар, који је шутирао из изгледне ситуације, али је Адан лопту скренуо у стативу.

Шпански чувар мреже је на висини задатка био и у финишу другог продужетка, те је успео свом тиму, који је после црвеног картона Угартеа остао са десеторицом, да обезбеди пенале.

И не само то, него је успео да заустави Мартинелија у четвртој серији и тако "преломи" овај двомеч.

Жреб је на програму у петак од 13.00 часова.