ПЕНАЛИ ПРЕЛОМИЛИ НА ЕНГЛЕСКУ СТРАНУ: Арсенал освојио традиционални Емирејтс куп (ВИДЕО)

02.08.2023. 21:33
Martin Odegard
Мартин Одегард / Извор: Реутерс

Било је драме.

Фудбалери Арсенала освојили су традиционални Емирејтс куп у Лондону после занимљиве утакмице са екипом Монака.

БАТАК ОПТИМИСТА ПРЕД РЕВАНШ СА АПОЕЛОМ: Идемо на победу, спремнији смо, млађи и бржи

РЕАГОВАЛА ПОЛИЦИЈА И ХИТНА ПОМОЋ: Брутална туча навијача у Шведској, СВЕ је било унапред испланирано (ВИДЕО)

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ИЗ СЕВИЉЕ: Стигао Бразилац пред дуел са српским клубом у квалификацијама

Дуел на стадиону Емирејтс завршен је резултатом 1:1, а трофеј је припао Тобџијама због бољег извођења једанестераца – 5:4.

Повели су гости у 31. минуту после одлично продора Камаре поред Мартинелија и центаршута који је Јусуф Фофана проследио иза леђа голмана Арсенала Арона Рамсдејла.

Домаћи тим изједначио је у финишу првог полувремена. Корнер је извео Габријел Мартинели, а заборављен на другој стативи Еди Енкетија лако је убацио лопту у мрежу Монака.

У настаку меча Тобџије су биле ближе другом поготку, али је утакмица завршена нерешено, па су на крају победника одлучили пенали: пресудио је промашај бившег фудбалера Ливерпула Јапанца Минамина, односно одбрана домаћег голмана Рамсдејла.

За изабранике Микела Артете ово је била генерална проба пред почетак сезоне и меча са енглеским шампионом Манчестер Ситијем за трофеј Комјунити Шилда (Суперкуп Енглеске) следећег викенда.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Сашка Веселинов, супруга Ђорђа Ђоковића