ПОКЕР "ТОБЏИЈА": "Свраке" немоћне на Емирејтсу!

24.02.2024. 22:55
FK Njukasl
ФК Њукасл / Извор: Профимедиа

Сјајно издање домаћина...

Фудбалери Арсенала су на свом стадиону вечерас савладали екипу Њукасла резултатом 4:1 (2:0), у оквиру 26. кола енглеске Премијер лиге.

НИЈЕ СЕ ШТЕДЕЛО: Челси продао најскупљу карту и историји Премијер лиге (ФОТО)FK Čelsi, FK Mančester siti

НИЈЕ СЕ ШТЕДЕЛО: Челси продао најскупљу карту и историји Премијер лиге (ФОТО)

ФОДЕН ПОГУРАО СИТИ: Настављен невероватан низ Пепове чете!FK Mančester siti

ФОДЕН ПОГУРАО СИТИ: Настављен невероватан низ Пепове чете!

КРАЈ САГЕ: Јувентус дефинитивно отписао Погбу!Pol Pogba

КРАЈ САГЕ: Јувентус дефинитивно отписао Погбу!

Арсенал је повео у 18. минуту и то на веома чудан начин, после корнера с десне стране и одбране Каријуса лопту је у сопствену мрежу послао Ботман.

Шест минута касније, домаћин је стигао до новог гола, Мартинели се изборио за лопту коју је послао ка Каију Хаверцу, а Немац је неометано успео да матира голмана Њукасла.

Пулени Микела Артете могли су до још једног гола до одласка на одмор, али је ударац Саке Карију ипак успео да укроти.

Одмах на почетку другог дела игре, ударац Мартинелија прошао је поред десне стативе, док је на другој страни недуго затим запретио Исак који је лопту послао мало преко гола.

Њукасл је морао да баци све карте у напад, што је оставило довољно простора Арсеналу да то искористи на најбољи могући начин, па је лондонска екипа стигла и до трећег гола.

Играо се 65. минут када је Букајо Сака лепим продором и поготком крунисао течну тимску акцију своје екипе.

Четири минута касније, Њукасл поново није успео да одбрани корнер на прави начин, па је после центаршута Рајса погодио и Јакуб Кивиор.

Утешни погодак за "Свраке" био је дело Џоа Вилока у 84. минуту, али слаба је то утеха за навијаче Њукасла чији тим остаје са 37 бодова на осмом месту Премијер лиге.

Са друге стране, Арсенал наставља потеру за Ливерпулом и Манчестер ситијем од којих има два, односно један бод мање.